http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Iran starożytny i współczesny

Wyróżniony Iran starożytny i współczesny

Nazywany jest perłą Orientu. Zachwycający pod względem architektury Iran  był kolejnym krajem, który odwiedziła gnieźnianka Anna Lis.


Na spotkaniu w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, podróżniczka opowiedziała o miejscach, które zwiedziła. Okazało się, że Iran jest krajem przyjaznym dla turystów, przyjezdni muszą jednak pamiętać o obowiązujących w tym kraju zwyczajach kulturowych - dotyczy to zwłaszcza podróżujących kobiet.

Jadąc do Iranu  trzeba  porzucić uprzedzenia i nie dziwić się absolutnie niczemu, co się zobaczy. A zadziwiająca jest chociażby kuchnia bogata w egzotyczne i zaskakujące produkty.  Oprócz pysznych soków ze świeżych owoców czy doskonałego falafla spróbować można różnego rodzaju słodkości, a kebaby smakują wyjątkowo. Oprócz tego Dough – słony jogurt z dodatkiem mięty.

Prelegentka przypomniała, że Iran to kraj o wielowiekowej historii, o której świadczą bezcenne zabytki. W Muzeum Narodowym w Teheranie eksponowane są przedmioty znalezione w czasie wykopalisk archeologicznych na byłych terenach całej Persji.

Prelekcja  Anny Lis  z pewnością była wspaniałą zachętą dla młodzieży do własnych  wyjazdów, gdyż jak wskazywał gość gnieźnieńskiej książnicy: „Podróże to jest coś co człowieka inspiruje, dzięki czemu człowiek poznaje nie tylko świat, ale i samego siebie”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.