http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapraszamy na Wirtualny Bieg Europejski!

Od pięciu lat, każdemu naszemu biegowi patronuje kraj Unii Europejskiej. Podsumujmy te 5 lat i przebiegnijmy jeszcze raz te pięć biegów! Oczywiście, ze zrozumiałych względów nie możemy ich wszyscy przebiec po gnieźnieńskiej trasie, ale zapraszamy Was do pokonania 50 kilometrów w naszym Wirtualnym Biegu Europejskim - tymi słowami organizatorzy, zachęcają biegaczy do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Europejskim.

Etykiety

Znasz ciekawy temat historyczny? Zgłoś go nam!

Znasz pasjonującą opowieść o skarbach i tajemnicach naszego regionu, jesteś w posiadaniu fotografii lub dokumentu z którym związana jest niepowtarzalna historia lub znasz miejsce ukrycia ciekawego depozytu? Znasz ciekawą legendę lub niezwykłą historię? Wiesz gdzie jest zapomniana mogiła, czy też nieznane miejsce związane z lokalną historią, które należy ocalić? Zgłoś się do naszej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”!

Uwaga! Komunikat policji!

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wszczął dochodzenie w sprawie podejrzenia popełnienia licznych oszustw przez 35-letnią kobietę prowadzącą działalność gospodarczą Centrum Ubezpieczeń ul. Roosevelta 76 w Gnieźnie.

Etykiety

24-latek z 283 prokuratorskimi zarzutami

Praca operacyjna i wykonanie szeregu czynności procesowych przez gnieźnieńskich policjantów zajmujący się przestępczością gospodarczą doprowadziły do ponownego zatrzymania 24-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Podejrzany o liczne przestępstwa, głównie podrobienia recept na lek zawierający morfinę i oszustw usłyszał już 283 prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Szlakiem mitów i legend: Karczmarz i „Kuś”

Wkrótce wakacje... Wielu z nas lubi wyskoczyć „za miasto” by zwiedzać nasz region. Tylko rodzi się pytanie: dokąd pojechać, co zobaczyć? Dlatego dzisiaj zapraszamy do takich miejsc, które warte odwiedzić, znajdujących się w gminie Kłecko: do Waliszewa i Gorzuchowo. Te dwa przystanki znajdują się na trasie siedmiu miejsc tworzących szlak „Śladami mitów i legend”. Jest to projekt Starostwa Powiatowego w Gnieźnie (sprzed kilku lat) w realizację którego aktywnie włączył się Urząd Miejski Gminy Kłecko.

Czytaj więcej

Subskrybuj to źródło RSS