http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapraszamy do Rogowa na spotkanie z Karolem Soberskim

W weekend, 4 i 5 sierpnia odbędą się Dni Gminy Rogowo. W ramach tego święta gminy w niedzielę, 5 sierpnia o godz. 15.00 w specjalnym namiocie na Stadionie im. Kl. Maciaszczyka odbędzie się spotkanie z Karolem Soberskim, autorem książek: „Złoto Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Zapomniana zbrodnia” i „Skarb Dziedzica”. Tematem spotkania będą wydarzenia opisane w tych pozycjach. Nie zabraknie też innych ciekawych historii związanych z Wielkopolską, Kujawami i Pałukami.

Letnie promocje na basenie

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Wakacje na basenie i do skorzystania z promocji w dniach od 23 czerwca do 2 września! Szczegóły na plakacie.

Andrzej Joras gra na organach już 50 lat!

Od 1990 roku organista w parafii św. Trójcy w Gnieźnie, choć jego muzyczna działalność miała początek dużo wcześniej, w dniu bardzo symbolicznym dla polskich katolików, ale datowanym 10 lat później. Na kilka dni przed koncertem jubileuszowym z okazji 50 lat pracy organistycznej porozmawialiśmy z Andrzejem Jorasem, który opowiada Wojciechowi Orłowskiemu o swojej miłości do muzyki organowej.

Znasz ciekawy temat historyczny? Zgłoś go nam!

Znasz pasjonującą opowieść o skarbach i tajemnicach naszego regionu, jesteś w posiadaniu fotografii lub dokumentu z którym związana jest niepowtarzalna historia lub znasz miejsce ukrycia ciekawego depozytu? Znasz ciekawą legendę lub niezwykłą historię? Wiesz gdzie jest zapomniana mogiła, czy też nieznane miejsce związane z lokalną historią, które należy ocalić? Zgłoś się do naszej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”!

KaPi - świat pięknych mebli

Jeśli potrzebujesz wymarzonych mebli dopasowanych do Twojego wnętrza, to firma KaPi jest tym czego szukasz. To, co nas wyróżnia to możliwość przystosowania mebli do każdego metrażu.

Etykiety

„Odkrywamy tajemnice Kłecka” - zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem!

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” zaprasza na kolejną „Wędrówkę z historią”. Tym razem zapraszamy do jednego z najpiękniejszych i najciekawszych historycznie miasteczek w Wielkopolsce – do Kłecka. Zwiedzanie Kłecka z przewodnikiem odbędzie się w sobotę, 28 lipca. Zbiórka o godz. 13.45 przy Szkole Podstawowej w Kłecku.

Miasto wykona remonty przy ulicy Chrobrego 24/2

Powracamy do sprawy opisanej wczoraj przez naszą redakcję. Dziś swoje stanowisko w sprawie mieszkania komunalnego przy ulicy Chrobrego 24/2 przekazał przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Jak zadeklarowano, niebawem wykonane mają zostać wszystkie niezbędne prace remontowe w zakresie należącym do obowiązków wynajmującego, a jedynym problem są wolne terminy, którymi wykonawcy na razie nie dysponują.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS