http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wiktoria Derezińska i Agata Arndt w finale konkursu „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

W Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie w ramach projektu „Żywimy zdrowo i ekologicznie” rozpoczęła się V edycja konkursu kulinarnego, do którego przystąpiło  czternaścioro uczniów rogowskiego gimnazjum pod opieką Marka Spochacza – nauczyciela biologii. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Ryby - ekologiczny skarb pałuckich jezior”.

Etykiety

Koncert Krystyny Prońko we wrześniu w MOK-u!

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla prawdziwych koneserów muzyki i dla każdego młodego człowieka, który lubi odkrywać repertuary wielkich polskich artystów. We wrześniu na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zaśpiewa Krystyna Prońko. Dziś rusza sprzedaż wejściówek na ten koncert.

Etykiety

Połączyła pasja i magiczne miejsce, będzie współpraca

To niezwykłe miejsce znajduje się nad pięknym jeziorem Kłeckim w miejscowości Borzątew. Jest pełne magii i skryte za pięknie kwitnącą zielenią, ma swoje fascynujące dzieje i leży nad brzegiem jeziora otoczonego ze wszystkich stron lasami. Panuje tam błoga cisza, przerywana tylko śpiewem ptaków i… koncertami bluesowymi. Mowa o Stodółce Bluesowej „Matylda” z którą współpracę rozpoczyna Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć”.

Więcej

RODO dla organizacji pozarządowych

Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz wspólnie z Miejską Radą Działalności Pożytku Publicznego serdecznie zapraszają przedstawicieli gnieźnieńskich organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniu informacyjno – szkoleniowym, które odbędzie się w czwartek, 24 maja 2018 r. w godz. od 16.00 – 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego 11.

„Częścią tożsamości gnieźnieńskiej jest gwara”

To było pierwsze takie oprowadzanie po Gnieźnie i prawdopodobnie nie ostatnie. W niedzielne popołudnie dla mieszkańców oraz turystów przygotowano specjalną niespodziankę. Wycieczkę turystyczną poprowadził w języku gwarowym nasz redakcyjny kolega Jarosław Mikołajczyk, który zabrał swoich gości do kilku najważniejszych w jego ocenie punktów w naszym mieście.

Etykiety

Klęska w Rybniku! Start przegrał startami

O tym meczu chyba można tylko szybko zapomnieć, choć uczucie wstydu zapewne nie pozwoli zbyt szybko tego uczynić. Nasi żużlowcy po niezłym początku tego sezonu dziś ponieśli sromotną klęskę wyjazdową na torze w Rybniku. ROW wysoko pokonał Start Gniezno 68:22, za co cały sztab szkoleniowy i wszyscy zawodnicy, może jedynie poza juniorami, zamiast pieniędzy za ten występ powinni dostać nagany.

Subskrybuj to źródło RSS