Kolejna porażka KS Gniezno

Wyróżniony Kolejna porażka KS Gniezno

Futsaliści KS Gniezno rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem podejmowali w starej hali GOSiR zespół UMKS Zgierz. Niestety, i tym razem gnieźnianie musieli uznać wyższość rywala, choć prowadził do przerwy 3:0.

W meczu czwartej kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował UMKS Zgierz. Przed meczem, drugi trener zespołu KS - Paweł Hoeft zapewnił, że celem zespołu są zwycięstwa oraz  walka o jak najlepsze miejsce w lidze. Jednak był pełen obaw przed meczem. Stwierdził, że rywal nie jest znany gnieźnieńskiemu zespołowi.

Woli walki wystarczyło jednak tylko na pierwsza połowę mecz, którą gnieźnianie wygrali 3:0. W tej części bramki zdobywali: Mikołaj Bereźnicki, Marcin Marcinkowski i Filip Bartnicki . I nikt chyba ze zgromadzonych w hali kibiców, nie spodziewał się tego co miało w miejsce w drugiej połowie. Od początku tej odsłony  inicjatywę niestety przejęli goście. Zawodnikom KS-u grającym z kontry brakowało jednak skuteczności. W 34 minucie gry rzut karny dla gości  wykorzystał Krzysztof  Baszczyński.

Kolejne dwa gole padły w przeciągu jednej minuty. Ich autorami byli Norbert Błaszczyk  i Wojciech Banaszak.  Kolejny gol padł w 38 minucie po strzale  ponownie Arkadiusza Błaszczyka. Kropkę nad „i”  postawił w 40 minucie gry po raz kolejny Krzysztof Baszczyński z przedłużonego rzutu karnego. Ostatecznie KS przegrał 3:5.

Wyniki pozostałych meczów: LSSS Lębork – Helios Białystok 3:2, Futsal Oborniki – Politechnika Gdańsk 4:3, Futsal Leszno – Constract Lubawa 2:2, Malwee Łódź – AZS UW Warszawa 1:7, FC Kartuzy – LZS Dragon Bojano 3:1