http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Błękitna Wstęga” po raz dwudziesty drugi!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Błękitna Wstęga” po raz dwudziesty drugi!

Miłośnicy sportu, a konkretnie pływania, zjawili się w niedziele, w Dziekanowicach. Odbyły się tam XXII już zawody w pływaniu długodystansowym „O Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego”. Głównym organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Łubowie. Nad przebiegiem rywalizacji od lat czuwa Irena Wójcik, dyrektor zawodów. Patronat honorowy nad tegorocznymi zawodami objął Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Druga połowa lipca, a konkretnie niedziela nad jeziorem Lednickim zarezerwowana jest już od ponad dwudziestu lat na zawody pływackie o Błękitną  Wstęgę Jeziora Lednickiego. W tegorocznej dwudziestej drugiej edycji  w zawodach w Dziekanowicach udział wzięli pływacy z całej Polski. Łącznie na wszystkich dystansach wystartowało 131 zawodników.

Celem tych zawodów, jak zawsze podkreślają organizatorzy jest rozwój  kultury fizycznej i sportu, propagowanie aktywnego wypoczynku, krzewienie inicjatyw społecznych, współdziałanie społeczności  lokalnej, promocja gminy oraz wypoczynek na łonie przyrody w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.   

Podczas ponad dwugodzinnych zawodów rozegrano sześć wyścigów na różnych dystansach. Bieg główny w kategorii open na 3000 metrów kobiet i mężczyzn,  zaliczany jest do Grand Prix Wielkopolski. Do rywalizacji na tym dystansie wystartowało 38 uczestników. W kategorii kobiet, najszybciej na tym dystansie popłynęła Joanna Cieślak z Poznania. Zawodniczka ta  pokonała trasę wyścigu w czasie 32;18,13 sekund. Wśród panów na  tym samym dystansie triumfował  również Poznaniak Arkadiusz Osses, pokonując wyznaczoną trasę w czasie 30;47,13 sekund. Warto przypomnieć, że ten zawodnik był również zwycięzcom na tym dystansie w roku ubiegłym.

Szczegółowe wyniki na wszystkich dystansach podane są na stronie Urzędu Gminy Łubowo, w zakładce dotyczącej tegorocznego biegu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.