http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Świetna gra, zwycięstwa i awans Pauliny Nowackiej oraz Jakuba Różaka

  • Napisane przez Maciej Maciejewski/Tadeusz Nowak
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Świetna gra, zwycięstwa i awans Pauliny Nowackiej oraz Jakuba Różaka

Znakomicie spisali się tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno podczas Wielkopolskiego Turnieju Grand Prix Seniorów w Raszkowie. Zwycięstwa i awans należały do Pauliny Nowackiej i Jakuba Różaka.


Paulina Nowacka zdeklasowała swoje rywalki wygrywając wszystkie sześć pojedynków w stosunku 3:0. Cały turniej grała bardzo skoncentrowana. Najtrudniejsze gry to pojedynki z Joanna Spychałą z Lubonia i koleżanką klubową Magdą Wysocką.  Drugie miejsce zajęła Joanna Spychała, a trzecie inna Stellistka Agata Klabińska.

Niezwykle zacięty przebieg miał turniej seniorów, w którym startowało 57 zawodników z całej Wielkopolski.  Po raz kolejny swój talent udowodnił dziewiętnastoletni Jakub Różak. Wśród licznej grupy bardziej doświadczonych zawodników zajął drugie miejsce. Po trzech zwycięstwach w ćwierćfinale uległ trochę niespodziewanie koledze klubowemu siedemnastoletniemu Dariuszowi Sałamaszkowi 2:3. Potem musiał w dodatkowych grach wszystko wygrywać ażeby zająć drugie miejsce i awansować do finałów ogólnopolskich. W półfinale pokonał Krzysztofa Katafiasza z Tajfuna Ostrów Wielkopolski 3:1 i w finale Macieja Wiśniewskiego 3:0, zajmując drugie miejsce. Cały turniej wygrał bardzo doświadczony z Wrocławia , nabytek Tajfuna Ostrów – Andrzej Furman. Szkoda, że nie doszło do jego bezpośredniego pojedynku z Jakubem Różakiem.

Świetnie spisali w tej licznej stawce pozostali Stelliści: Dawid Balcerzak był piąty, Dariusz Sałamaszek szósty, Filip Kujawa jedenasty. Dzięki tak dobrej  grze Paulina Nowacka i Jakub Różak awansowali do finałów ogólnopolskich. które odbędą się za miesiąc w Gdańsku.

W sobotę w Poznaniu rywalizowali w podobnym turnieju kadeci. Tutaj startowało ponad dziewięćdziesięciu zawodników. Piąte w tej stawce miejsce zajęła Zuzanna Lewandowska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.