http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Błękitna Wstęga 2017 już za nami!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Błękitna Wstęga 2017 już za nami!

Tradycyjnie w niedzielę, w drugiej połowie lipca w Małym Skansenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyły się Zawody w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego. W tym roku to już XXIV edycja tych popularnych, cieszących się sporym  zainteresowaniem zawodów pływackich.


XXIV edycja Zawodów w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego przeszła do historii. Ten wyścig ma na celu propagowanie pływania jako zdrowego stylu życia. Dystanse poszczególnych wyścigów dostosowane były do wieku i umiejętności zawodników. Niestety, w ty roku nie odbył się wyścig VIP-ów z braku zgłoszeń.

Zawody rozpoczął ze specjalnie ustawionej sceny wójt gminy Łubowo Andrzej  Łozowski. Następnie jako pierwsi do rywalizacji stanęli przedstawiciele sołectw na dystansie sztafety 4 x 200 metrów stylem dowolnym. Tutaj pierwsze miejsce zajęła sztafeta z Imielna, przed ubiegłorocznym zwycięzcom – sztafetą z Imielenka. Potem rozpoczęła  się rywalizacja na poszczególnych dystansach w różnych kategoriach wiekowych. Był dystans specjalnie dla dzieci o długości 200 metrów. Następnie startowali już zawodnicy bardziej doświadczeni. Rywalizowali na w konkurencjach od 500 metrów do  3000 metrów. Woda tym roku była bardzo ciepła , zbliżona temperaturą do tej na powietrzu. Niestety, dla oglądających rywalizacji brakowało trochę słońca.

Nad całością rywalizacji tradycyjnie czuwała dyrektor zawodów Irena Wójcik. Szczegółowe wyniki na wszystkich dystansach podane są na stronie Urzędu Gminy Łubowo, w zakładce dotyczącej tegorocznego biegu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.