http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Lekkoatletyczni mistrzowie gminy Mieleszyn już znani!

  • Napisane przez Hanna Szymańska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Lekkoatletyczni mistrzowie gminy Mieleszyn już znani!

W minionym tygodniu, 1 i 7 czerwca na terenie kompleksu boisk w Mieleszynie, odbyły się  Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce.


W Dniu Dziecka rywalizowali uczniowie Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieleszynie. Zmagania odbywały się w następujących konkurencjach: biegi długie 800 i 1000 m,sprinty na 100 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą oraz w biegach sztafetowych. W trakcie zawodów uzyskano wiele obiecujących. wyników.

Dzień 7 czerwca nie sprzyjał rywalizacji, aura była kapryśna. Mimo to najmłodsi zawodnicy walczyli bardzo zacięcie i na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie Szkół Podstawowych z Mieleszyna, Karniszewa i Łopienna rywalizowali w biegach od 200 m do 800 m, w skoku w dal, w rzucie piłką lekarską i w sprincie na 60 m.

Na zakończenie zawodów zwycięzcy odebrali medale z rąk Janusza Kamińskiego, wójta gminy Mieleszyn i sekretarza Gminy - Janusza Sztukowskiego oraz dyrektorów  Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum w Mieleszynie. Szkoły otrzymały także nowy sprzęt sportowy, natomiast wszyscy uczestnicy  zmagań słodkie upominki z okazji Dnia Dziecka.

Igrzyska zorganizowali i koordynowali nauczyciele z Mieleszyna: Hanna Szymańska i Jarosław Marek. Sponsorem wszystkich nagród był Urząd Gminy w Mieleszynie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.