http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Zawody konne powracają na stadion przy ul. Wrzesińskiej!

Wyróżniony Zawody konne powracają na stadion przy ul. Wrzesińskiej!

Na Stadion Miejski przy ul. Wrzesińskiej powracają zawody konne, które przed laty były wielką atrakcją Pierwszej Stolicy Polski. Okazją stanie się rywalizacja zaplanowana na najbliższą sobotę, która odbędzie się w pięciu konkurencjach. Przygotowano także kilka innych atrakcji, m.in. przyjazd wytwórni słodkości.


W sobotę, 13 maja o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim im. płk. Franciszka Hynka przy ulicy Wrzesińskiej odbędą się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. - Ten stadion, dziś znany wszystkim, jako stadion żużlowy, jeszcze przed II wojną światową był używany jako konny hipodrom. Dowiedziałem się nawet ostatnio, że drugi taki jest na warszawskiej Woli, który podobno był w tym samym czasie budowany. Zapraszamy na nową odsłonę zawodów sportowych, czyli Towarzyskie Zawody Jeździeckie o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna – ogłosił dziś Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Zawody zorganizuje Ośrodek Rekreacji Konnej, którego właścicielem jest Maria Nitka. - Na tym stadionie po raz ostatni odbyły się zawody jeździeckie ponad 50 lat temu, które ściągały całkiem pokaźną liczbę publiczności, a zatem wracamy do pewnej tradycji. Zawodnicy będą realizowali w pięciu konkursach, ale mamy także kilka innych atrakcji, dla widzów, szczególnie najmłodszych, bo przyjeżdża do nas wytwórnia słodkości i będzie można spróbować lodów tajskich i nowego rodzaju gofrów, nie może zabraknąć też waty cukrowej. Będą zamki dmuchane i nasi mali przyjaciele, z którymi można będzie sobie zrobić zdjęcie – informuje Agnieszka Zielińska, organizatorka przedsięwzięcia.

Przy okazji zawodów, będzie również prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Oli Żak, chorej dziewczynki, która jest mieszkanką naszego miasta. - Dziewczynka choruje na wielotorbielowatość nerek oraz wątroby i chcemy tutaj wesprzeć rodziców w tym leczeniu. Z tego powodu również zapraszamy, mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie wspaniała atmosfera – dodaje A. Zielińska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.