http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wysokie zwycięstwo stellistek w Policach

Wyróżniony Wysokie zwycięstwo stellistek w Policach

Tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno rozegrały ostatni pojedynek ligowy. Tym razem udały się do Polic, by tam rywalizować z miejscowym UKS Champion. W tej potyczce lepsze okazały się gnieźnianki, co w efekcie zapewniło podopiecznym trenerów Nowaka i Krygiera pozostanie w gronie pierwszoligowców na kolejny sezon.


Ostatni mecz w tym sezonie rozegrały stellistki w ramach I ligi kobiet. W Policach pokonały miejscowy UKS Champion Plice wysoko 9:1. Jednak końcowy wynik nie odzwierciedla  wyrównanego przebiegu spotkania. Mecz trwał bardzo długo, i aż 6 pojedynków kończyło się wynikiem 3:2 w setach. W pierwszej rundzie gier singlowych wszystkie mecze  były niezwykle wyrównane, choć  na tablicy wyników było 4:0 dla stellistek.

Po 2 punkty zdobyły: Agata Klabińska, Monika Jacek, Anita Chudy, 1 punkt – Magda Wysocka oraz pary deblowe : Agata Klabińska-Monika Jacek i Magda Wysocka i Anita Chudy.

W obu zespołach nie wystąpiły liderki drużyn. W naszym zespole ze względu na udział w zawodach akademickich nie grała Paulina Nowacka. Mecz ten nie miał większego znaczenia dla końcowego układu tabeli. Nasza drużyna zakończyła sezon na 7 miejscu, dającym pewne utrzymanie się w elitarnym gronie drużyn pierwszoligowych. Jest to niewątpliwy sukces podopiecznych trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera. Obaj szkoleniowcy z satysfakcją podkreślają ogromne zaangażowanie całego zespołu i skuteczne osiągniecie zamierzonego przed sezonem celu.

A już niedługo bogaty „ pingpongowy tydzień” w Gnieźnie. We wtorek, 24 maja ostatni finałowy turniej „Szukamy Młodych Talentów”  dla uczniów Szkół Podstawowych o godzinie 16.00. W sobotę o godzinie 10.00 rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów o Puchar Dyrektora GOSiR – Jacka Mańkowskiego i Prezesa „Stelli „ Gniezno – Zdzisława Kujawy pod patronatem europoseł - Krystyny Łybackiej. W niedzielę, 29 maja o godzinie 10.00 gościć będziemy świetnych zawodników z całej Polski w ramach już V Ogólnopolskiego Memoriału im. Jarosława Maćkowiaka o Puchary Prezydenta Miasta Gniezna i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Wszystkie te imprezy odbędą się w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.