http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Lato w Gnieźnie z Euro 2016 i Tomaszem Zimochem...

Wyróżniony Lato w Gnieźnie z Euro 2016 i Tomaszem Zimochem...

Już za cztery tygodnie rozpocznie się miesiąc wspólnej zabawy z piłką nożną w tle. Na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie od 10 czerwca do 10 lipca działać będzie specjalna Strefa Kibica. Oglądanie wszystkich meczów za darmo, a także wiele innych atrakcji i niespodzianek, zabawy z celebrytami oraz koncert na finał. To wszystko dla swoich mieszkańców przygotowały władze Gniezna.


Za niecały miesiąc ruszają rozgrywki Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się we Francji. Tymczasem Gniezno będzie miało swoją strefę kibica, jak dowiedzieliśmy się dziś podczas zwołanego na Placu św. Wojciecha briefingu. - Od 10 czerwca właśnie na tym terenie na którym się znajdujemy będzie strefa kibica, która jest przeznaczona nie tylko dla naszych mieszkańców, ale liczymy również na turystów – zapowiada Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, a prywatnie kibic sportowy. W tej strefie mają być transmitowane wszystkie mecze, które odbędą się w ramach Mistrzostw Europy. - Będzie tutaj także plac zabaw, animacje i konkursy, czyli wszystko to, aby ta strefa żyła nie tylko w dniu meczu i o godzinie meczu, ale przez cały czas. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to przypominam, 10 lipca dołączamy do Strefy Kibica koncert Dawida Podsiadło i zespołu Piersi. W te cztery dni, w których w ogóle nie ma meczów też w tej strefie będzie się coś działo – mówi T. Budasz.

O strefę gastronomiczną zadbają fachowcy, specjalizujący się w organizowaniu i zabezpieczaniu tego ważnego elementu logistycznego podczas takich dużych wydarzeń. - Jest to bardzo ważna sprawa, a może nawet jedna z najważniejszych. Odpowiadać będziemy w tej strefie za obsługę gastronomiczną przez równo miesiąc czasu. Mamy spore doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez, bo jesteśmy organizatorem Festiwalu Legend Rocka i mamy swój własny amfiteatr, który mieści ok. 11 tysięcy ludzi – przedstawia się Mirosław Wawrowski, menadżer kompleksu hotelowego Dolina Charlotty spod Słupska. Co ciekawe, możliwe będą dwie formy dokonywania płatności, gotówkowa i bezgotówkowa. - Mamy nadzieję, że sprostamy państwa wymaganiom i będziemy się wspólnie fajnie bawić przez ten miesiąc – dodaje.

Drugim istotnym elementem będzie także oprawa artystyczna, którą opiekować się będzie tym razem znany dziennikarz sportowy, pracujący m. in. dla ogólnopolskiej telewizji. - Jestem dziennikarzem Telewizji Polskiej już od 20 lat i pamiętam moją wizytę tutaj w Gnieźnie podczas poprzednich Mistrzostw Europy w 2012 roku. Ja przygotowywałem wtedy krótkie reportaże z całej Polski, ze wszystkich stref kibica. Pamiętam, że ta Strefa Kibica w Gnieźnie już wtedy się wyróżniała spośród wszystkich, stąd takie poczucie i świadomość, że bardzo poważne zadanie stoi przed nami – uważa Hubert Malinowski, dziennikarz sportowy TVP3 z Bydgoszczy.

Jego eventowe doświadczenie również nie podlega wątpliwości. Podczas siatkarskich Mistrzostwa Świata udało mu się poderwać 17 tysięcy ludzi w Arenie Kraków. - W tym roku ta strefa będzie miała bardzo szczególny charakter i myślę, że już dzisiaj warto powiedzieć o tym, że tylko tutaj w Strefie Kibica w Gnieźnie będzie można zobaczyć podczas specjalnego łącza na telebimie prosto z Francji znanego wszystkim i lubianego komentatora radiowego, Tomasza Zimocha, który podjął z nami współpracę i zobowiązał się do tego z wielką przyjemnością, sam to proponując, że chętnie będzie przekazywał informacje tutaj właśnie do tej strefy kibica w Gnieźnie – ogłosił dziś H. Malinowski.

- Ale także przygotowaliśmy wiele konkursów, głównie sportowych, które będą miały charakter podobny do Mistrzostw Europy, czyli będziemy przygotowywali eliminacje, będą poszczególne szczeble rozgrywek. Wszystko po to, aby w tych dniach, w których nie będzie rozgrywek ta strefa też żyła. Na telebimie przewidujemy pokazanie takich filmów, jak m. in. „Piłkarski poker” czy innych, które też będą o tematyce sportowej. To będzie nasza ciężka praca i zaangażowanie w to, żeby kibice spędzali tutaj czas jak najprzyjemniej – informuje.

Przypomnijmy, że mecze grupowe reprezentacji Polski zaplanowane zostały na następujące terminy:
12 czerwca, godz. 18.00 - Polska – Irlandia Północna (Nicea)
16 czerwca, godz. 21.00 - Niemcy – Polska (St. Denis)
21 czerwca, godz. 18.00 - Ukraina – Polska (Marsylia)

2 komentarzy

 • Bolo z Dalek
  Bolo z Dalek czwartek, 12, maj 2016 16:57 Link do komentarza Raportuj

  Zamiast wydawać pieniądze na jakąs idiotyczną strefę postaw Prezydencie piłkę nożną w Gniexnie na nogi, bo narazie to Twoja kadencja stoi pod znakiem upadku sportu w miesćie :)

 • Obserwator
  Obserwator środa, 11, maj 2016 14:20 Link do komentarza Raportuj

  I znowu pieniądze gnieźnian trafią do ludzi spoza Gniezna... brawo prezydencie! tak trzymać!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.