Zbigniew Kledzik zwycięzcą I Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości!

Wyróżniony Zbigniew Kledzik  zwycięzcą I Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości!

Blisko 500 biegaczy stanęło na starcie Pierwszego Biegu Niepodległości. Rywalizacja na dystansie 11 kilometrów rozpoczęła się z linii startu przy gnieźnieńskiej katedrze punktualnie o godz. 11.11. Wśród startujących był pomysłodawca biegu prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

Wszyscy uczestnicy biegu ubrani byli w jednakowe biało-czerwone koszulki z polskim Orłem. Trasa wiodła ulicami Gniezna oraz wokół jeziora Jelonek. Meta usytuowana była na gnieźnieńskim Rynku. Pierwszy do tej linii dobiegł reprezentant Chomiąży Szlacheckiej - Zbigniew Kledzik, 24-letni absolwent Politechniki Poznańskiej, biegający amatorsko od 1,5 roku. - Sportowa rywalizacja w takim dniu to bardzo dobry pomysł – mówił po finiszu Z. Kledzik. Tuż za nim metę minął Andrzej Krzyścin.

Miejsce trzecie wywalczył Mateusz Byczkowski, gnieźnianin, obecnie reprezentujący AZS Poznań. Rywalizację kobiet wygrała Ewa Peksa z Poznania (44:09), przed Arletą Ludwiczak z Altomu Gniezno i Adrianną Zeidler z Gniezna (49:15).

Wszyscy, którzy ukończyli bieg na mecie otrzymali specjalne  medale w kształcie biało-czerwonej rozetki. Prezydent Gniezna Tomasz Budasz z czasem 50.12 sekund zajął 92 miejsce. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej biegu: www.biegniepodleglosci.gniezno.pl