Pewne zwycięstwo MKK Gniezno!

Wyróżniony Pewne zwycięstwo MKK Gniezno!

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali  w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki drużynę SMS PZKosz Władysławowo. Do tego meczu gnieźnianie przystępowali po pechowej porażce w Gdańsku.

Zespół gości z Władysławowa zajmował przed meczem w Gnieźnie dziewiąte miejsce w tabeli drugiej ligi , natomiast gnieźnieńska drużyna plasowała się na miejscu siódmym. Do meczu przystępowała zatem w roli faworyta. Mecz oba zespoły zaczęły od oddania hołdu tragicznie zmarłemu w katastrofie śmigłowca koszykarzowi Kobi Bryantowi. Potem zaczęła się gra.

Gnieźnianie od pierwszych minut objęli prowadzenie i cały czas kontrolowali grę. Po czterech kwartach mecz zakończył się rezultatem 97:77 dla zespołu Sklep Polski MKK Gniezno.

Kolejny mecz podopiecznych trenera Konowalskiego już w sobotę. Gnieźnianie podejmować będą koszykarzy drugiego zespołu Biofarm Basket Poznań, Początek tego pojedynku już o godzinie 15.00.

Sklep Polski MKK Gniezno – SMS Pzkosz Władysławowo 97:77 (23:13, 23:16, 25:23, 26:25)
Punkty dla MKK: Rutkowski i Wietrzyński 15, Kiełpinski 13, Dobrzycki 12, Barański 11, Kotwasinski 9, Rau i Leśniczak 8, Nocek 6.