KP Starograd z bagażem pięciu goli!

Wyróżniony KP Starograd z bagażem pięciu goli!

Festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Pokonali na swoim terenie jedenastkę KP Starograd Gdański 5:1.

Początek sobotniego meczu należał do gospodarzy, którzy całkowicie panowali nad tym co działo się na murawie. Efektem przewagi biało-niebieskich był gol w 15 minucie autorstwa Radosława Mikołajczaka. Sześć minut później, po centrze Mikołajczaka, bardzo groźnie uderzył Krzysztof Biegański, ale piłka przeszła tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki przeciwnika.  W 35 minucie Krzysztof Biegański zacentrował przed bramkę gości, a tam skutecznym uderzeniem głową popisał się Łukasz Zagdański, który ulokował piłkę w siatce. Goście zaatakowali w ostatnich minutach i w doliczonym czasie gry byli bliscy zdobycia gola kontaktowego. Ostatecznie wynik pierwszej połowy to 2:0 dla gnieźnian.

W drugiej części meczu na początku optyczną przewagę mieli goście. W 57 minucie sam przed Janickim znalazł się Rudnicki, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a jak już strzelił to zrobił to bardzo słabo. Po kolejnych sześciu minutach to jednak gnieźnianie zdobyli trzeciego gola. Po centrze w pole karne Łukasz Zagdański i uderzeniem głową pokonał Jakuba Michałowskiego. W 68 minucie Filip Sosnowski strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza Mieszka Sławomira Janickiego.

Ostatecznie jednak końcówka tego meczu należała natomiast do podopiecznych Mariusza Bekasa. Centrę Mateusza Roszaka na gola zamienił Adrian Kaliszan i było  4:1. Wynik meczu ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry ustalił Krzysztof Bartoszak.

Skład Mieszka: Sławomir Janicki – Hubert Kantorowski, Sebastian Golak, Michał Steinke (81 Adrian Kaliszan), Radosław Jasiński – Krzysztof Biegański, Bartosz Kalupa, Mateusz Roszak, Damian Pawlak (80 Krzysztof Bartoszak), Radosław Mikołajczak (75 Filip Fiborek) – Łukasz Zagdański

Za tydzień nasz zespół czeka daleki wyjazd do Koszalina na spotkanie z Gwardią. Pojedynek rozpocznie  się w sobotę o godzinie 17.00.