Pogoń Szczecin rozbita!

Wyróżniony Pogoń Szczecin rozbita!

Piłkarze Mieszka Gniezno podejmowali w ramach rywalizacji ligowej drugi zespół Pogoni Szczecin. Mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była pod znakiem przewagi i ataków Mieszka, udokumentowanych czterema golami. Druga, spokojna w wykonaniu Mieszka. Goście starali się kąsać gospodarzy, jednak przy dobrej postawie obrońców i bramkarza, piłka do siatki Szczecinian nie wpadła.

Drugie z rzędu zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze Mieszka Gniezno. Tym razem przed własną publicznością w meczu z rezerwami ekstraligowej Pogoni Szczecin. Pokonali pomorzan aż 4:0. Wszystkie gole padły w ciekawej pierwszej połowie. Dwa z nich to celne trafienia z rzutów karnych. Pierwszy gol padł w 13 minucie. Strzał Krzysztofa Biegańskiego odbił się od słupka, ale piłka spadła pod nogi nadbiegającego Sebastiana Golaka, a ten skierował ją do siatki gości. Po kolejnych 7 minutach było już 2:0. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Krzysztof Biegański.

Dziewięć minut później w polu karnym gości sfaulowany został  Radosław Mikołajczak i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Tomasz Bzdęga. W 39 minucie był kolejny faul, tym razem na Sebastianie Golaku. I ponowie karnego wykorzystał Tomasz Bzdęga. To wszystkie gole jakie w meczu inauguracyjnym można było zobaczyć na stadionie przy Strumykowej.

W drugiej połowie podopieczni trenera Bekasa grali już spokojnie . Przeprowadzone zostały zmiany, które wprowadziły na bosku lekki chaos. Na szczęście gol nie padł, dzięki bardzo dobrej postawie bramkarza Mieszka –Sławomira Janickiego. Ostatecznie biało-niebiescy pokonali rezerwy Pogoni 4:0 i zainkasowali drugie zwycięstwo mając na swoim koncie 6 punktów.

Bramki: Tomasz Bzdęga 2 x (34 z karnego, 39 z karnego), Sebastian Golak (13), Krzysztof Biegański (25)

Skład Mieszka: Sławomir Janicki, Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Michał Steinke, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański (64 Krzysztof Bartoszak), Filip Fiborek, Mateusz Roszak (59 Bartosz Kalupa), Tomasz Bzdęga, Radosław Mikołajczak (46 Damian Sędziak), Łukasz Zagdański (69 Damian Pawlak)

Kolejny mecz piłkarze Mieszka rozegrają już w najbliższy czwartek o godzinie 15.00. Tym razem podopiecznych trenera Bekasa czeka wyjazd do Wągrowcu na pojedynek z Nielbą.