http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Złoty Trzos” pojechał do Piotrkowa Trybunalskiego!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Złoty Trzos” pojechał do Piotrkowa Trybunalskiego!

Kolejny już raz w ramach Koronacji Królewskiej rozegrany został Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Grodu Gnieźnieńskiego. W tym roku rywalizację wygrał Piotr Łągwa z Piotrkowa Trybunalskiego.


Tegoroczna edycja Turnieju Łuczniczego o Złoty Trzos Grodu Gnieźnieńskiego cieszyła się sporym zainteresowaniem miłośników strzelania z łuku nie tylko z terenu całej Polski. Tegoroczny turniej odbywał się w innym miejscu, a konkretnie na wyspie na jeziorze Jelonek. Zdaniem uczestników mieli tak zdecydowanie lepsze warunki do rywalizacji. Głównym warunkiem wzięcia udziału w rywalizacji było ukończenie 16 roku życia. Nie można też było być zawodnikiem wyczynowym w tej dyscyplinie sportu.

Uczestnicy turnieju oddawali strzały z łuku do tarcz z różnych odległości do 60 metrów. Wygrywał ten , który uzyskał najlepszy wynik z największej odległości. Ostatecznie, pierwsze miejsce zajął Piotr Łągwa z Piotrkowa Trybunalskiego i to on odebrał trzos czyli równowartość 2000 zł. Miejsce drugie wywalczył Artur Świtalski z Gniezna.  

Wśród kobiet najlepszą okazała się łuczniczka z Gniezna – Magdalena Walczak.  Sędzią głównym był Robert Bidziński z MOK w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.