Wygrana przed inauguracją ligi

Wyróżniony Wygrana przed inauguracją ligi

Piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali ostatni mecz kontrolny przed inauguracją rozgrywek ligowych. Tym razem zmierzyli się z Chemikiem Bydgoszcz. Z tej konfrontacji podopieczni trenera Bekasa wyszli zwycięsko, pokonując bydgoszczan 3:1.

Przygotowania do sezonu ligowego piłkarzy Mieszka Gniezno są na finiszu. Ostatnim meczem kontrolnym był pojedynek z Chemikiem Bydgoszcz. Mecz zakończył się zwycięstwem Mieszka 3:1. Jednak nie wynik jest najważniejszy, a obserwacja zawodników i ocena ich przydatności w zespole na poszczególnych pozycjach. Po tym meczu trener Bekas musi już ostatecznie zadecydować jaki będzie ten podstawowy skład ekipy ze Strumykowej.

Wracając do sparingu.  Pierwsza połowa tego meczu zakończyła się rezultatem 1:0 po bramce zdobytej przez Łukasza Zagdańskiego. W drugiej odsłonie bydgoszczanie doprowadzili do wyrównania. Gol padł z rzutu karnego po wcześniejszym faulu Huberta Kantorowskiego. Na prowadzenie Mieszkowcy wyszli ponownie w 63 minucie pojedynku, po bramce zdobytej przez Jakuba Hoffmanna. Wynik ustalił w 80 minucie ponownie Łukasz Zagdański. Ostatecznie zatem 3:1 w meczu na zakończenie cyklu przygotowawczego do rywalizacji ligowej.

Pierwszy mecz gnieźnianie rozegrają na wyjeździe w najbliższy piątek. Zmierzą się w Środzie Wielkopolskiej z miejscową Polonią. Początek tego pojedynku zaplanowany jest na godzinę 18.00.

Skład Mieszko: Sławomir Janicki (60 Jakub Woźniak), Hubert Kantorowski, Adrian Kaliszan, Michał Steinke, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański, (60 Jakub Hoffmann), Sebastian Golak (30 Filip Fiborek), Tomasz Bzdęga,
Damian Sędziak (65 Łukasz Bogajewski), Krzysztof Bartoszak (46 Radosław Mikołajczak, 60 Mateusz Roszak), Łukasz Zagdański.