http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Andrzej Chudy i Marek Piechociński po raz kolejny najlepsi!

Wyróżniony Andrzej Chudy i Marek Piechociński po raz kolejny najlepsi!

W turnieju brydżowym rozegranym w pierwszy poniedziałek 1 lipca, każdy z 24 zawodników reprezentujących sekcje brydża sportowego Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna rozegrał w restauracji Leo Libra, 30 wcześniej wygenerowanych z systemu Bridge Spider (Pajączek) rozdań.


Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny a pobrane z systemu rozdania były bardzo ciekawe i jednocześnie bardzo trudne zarówno w licytacji jak i w rozgrywce. I tym razem po raz trzeci z rzędu najlepszą licytację, wist oraz rozgrywkę i obronę, nagrywając 57,07 procent zademonstrowała para Andrzej Chudy – Marek Piechociński (Chaos Gniezno), wyrównując tym samym podobne osiągniecie z października 2017 roku pary Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań). Drugą lokatę z  rezultatem 55,73 procent zajęła para Janusz Reisner (Forta Rogowo) – Ryszard Szamałek  (Wrzesiński Klub Brydża Sportowego) a trzecią z wynikiem 53,93 procent duet Jan Jarmuż – Piotr Stefański (Forta). Czwarte miejsce z dorobkiem 53,67procent zajęła para Robert Górny (Forta) – Wojciech Zimniak (WKBS) a piąte z wynikiem 53,13 procent para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski. Szóstą lokatę nagrywając 50,60 procent wywalczył duet Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno).

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek 8 lipca 2019 roku o godzinie 17,00 w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej. Będzie to siódma edycja tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski – bardzo popularnego w naszym kraju turnieju, w którym zapewne wystartuje ponad 700 par. Będzie więc okazja do porównania swoich umiejętności z czołowymi, polskimi zawodnikami. Rozdania na ten turniej przygotowane są przez Polski Związek Brydża Sportowego w Warszawie. Do udziału w turnieju zaprasza Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator rozgrywek brydżowych w Gnieźnie. Zaproszenie kierowane jest zwłaszcza do studentów gnieźnieńskich uczelni, uczniów szkół oraz tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.