http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zbigniew Marciniak i Rafał Mikołajczak ponownie bezkonkurencyjni!

Wyróżniony Zbigniew Marciniak i Rafał Mikołajczak ponownie bezkonkurencyjni!

W poniedziałkowe popołudnie 13 maja rozegrano turniej brydża par, który był V eliminacją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym. Rozdania przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego były i tym razem bardzo ciekawe i wymagały wzorowej dyscypliny taktycznej zarówno w licytacji, obronie oraz w rozgrywce.


W piątym tegorocznym turnieju Korespondencyjnych Mistrzostw Polski rozegranym w restauracji Leo Libra w Gnieźnie wzięło udział 13 par reprezentujących sekcje i kluby brydżowe Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna. Uczestnicy gnieźnieńskiego turnieju będą mogli porównać swoje wyniki z około 800 parami startującymi w tych bardzo popularnym w kraju turnieju.

W tym bardzo ciekawym turnieju po raz szósty w tym roku najlepiej zaprezentowała się para  Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno), która w 30 rozegranych rozdaniach nagrała 60,67 procent . Na drugim miejscu z wynikiem 57,88 procent uplasował się duet Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań). Trzecie miejsce z niewiele gorszym rezultatem 57,27 procent zajęła par Robert Górny (Forta Rogowo) – Wojciech Zimniak (Wrzesiński Klub Brydża Sportowego) a czwartą lokatę nagrywając 54,85 procent zajęła para Zbigniew Hęćka – Jerzy Pawełczk (PAB Poznań/Trzemeszno). Piąte miejsce z wynikiem 54,39 procent zajęła  niezrzeszona para Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski. Kolejne, szóste miejsce z rezultatem 50,30 procent podzieliły się pary: Andrzej Chudy – Maciej Szczepański (Chaos Gniezno), Wojciech Kordys (PAB Poznań/Gniezno) – Piotr Serkowski (Lokator), Jerzy Szamałek – Ryszard Szamałek (WKBS).

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 20 maja o godzinie 17.15 w restauracji Leo Libra w Gnieźnie przy ul. Spichrzowej. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie - zachęca „kółkowiczów” do wzięcia udziału w turnieju brydżowym, w których można przede wszystkim podnieść swoje umiejętności. W turnieju mile widziani będą gracze znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniowie szkół, studenci gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżyści, którzy swego czasu zapewne grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.