Start czwartym zespołem Mistrzostw Polski

Wyróżniony Start czwartym zespołem Mistrzostw Polski

W Stęszewie rozgrywany został turniej finałowy Mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn. Jednym z zespołów walczących o tytuł mistrzowski był Start 9954 Gniezno. Niestety, ostatecznie podopieczni Wojciecha Jankowskiego zajęli czwarte miejsce.

Po wcześniejszych pojedynkach eliminacyjnych laskarze Startu Gniezno walczyli w tak zwanym małym finale, czyli w pojedynku o brązowy medal Mistrzostw Polski w hali. Przeciwnikiem gnieźnian byli laskarze AZS AWF Poznań. Mecz czerwono–czarni rozpoczęli nieźle. Już w 4 minucie gry pierwszego gola dla Startu zdobył Marcin Grotowski. Po pięciu minutach wyrównał Łukasz Kurniewicz. Kolejne trzy minuty gry i gol dla poznaniaków, którego autorem był Patryk Bułka. Po około 10 minutach wyrównał stan meczu Arkadiusz Brożek. Niestety. Kolejne gole to celne trafienia laskarzy AZS AWF. Ich autorami byli : Łukasz Kosmaczewski  (2) i  Nowakowski. Ostatecznie po pierwszej połowie gnieźnianie przegrywali 2:5.

W drugiej połowie dominowali gracze z Poznania. Strzelili jeszcze 5 bramek, przy tylko jednej dla Startu. Autorami celnych trafień byli: Łukasz Kurniewicz, Maciej Ferenc,  Łukasz Kosmaczewski, Dominik Karulak i Bartosz Majek. Gola w tej części dla gnieźnian zdobył  w 56 minucie Arkadiusz Brożek wykorzystując „krotki róg”.

Ostatecznie wynik meczu to 10:3 dla AZS AWF i to oni zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski w hali. Złoty medal wywalczył zespół Grunwaldu Poznań, który w wyrównanym meczu finałowym pokonał Pomorzanina Toruń 3:2.