http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mieszko – dobry rok, ale co dalej?

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Mieszko – dobry rok, ale co dalej?

MKS Mieszko mijający rok może zaliczyć do jednych z najbardziej udanych.  Wywalczony awans do grona III-ligowców, wspaniała jesień. Biało-niebiescy są liderem w swojej klasie rozgrywkowej. A potem, jak grom z jasnego nieba – odejście dyrektora do spraw sportowych Dawida Frąckowiaka i trenera Marcina Bekasa. To najkrótsze podsumowanie minionego roku poczynań klubu ze Strumykowej. A jakie plany - to w komunikacie jaki otrzymały media od władz klubowych.


Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniezno rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące rundy wiosennej. W klubie z ulicy Strumykowej doszło do bardzo ważnego spotkania w którym uczestniczyli prezydent Tomasz Budasz, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - Dariusz Zamiar, prezes AFORTI - Klaudiusz Sytek, prezes MKS Mieszko Gniezno - Maciej Ciesielski, trener pierwszego zespołu - Jakub Ostrowski, Honorowy Członek Zarządu Janusz Malęgowski, oraz członkowie zarządu w osobach: Romana Gąsiorowskiego oraz Waldemara Czajkowskiego. Na spotkaniu obecny był również dyrektor Akademii Mieszko – Wojciech Gąsiorowski. W spotkaniu udział wzięli również zawodnicy pierwszego zespołu.  

Celem nadrzędnym spotkania było wyjaśnienie sytuacji w klubie a także zapewnienie wszystkich zgromadzonych, że zdanie które do tej pory padało z ust działaczy „gramy o najwyższe cele” jest nadal aktualne, teraz należy je interpretować w sposób jednoznaczny – gramy o drugą ligę. Prezydent Tomasz Budasz jasno wyraził swoje pełne zaangażowanie w rozwój klubu i pełne wsparcie finansowe. Jednocześnie mówiąc o tym, że stadion piłkarski pierwszej stolicy niedługo nabierze nowego blasku i będzie stadionem na jaki kibice piłki nożnej w Gnieźnie zasługują. Mało tego stadion nie będzie remontowany pod kątem rozgrywek II ligowych lecz przygotowany w pełni będzie pod rozgrywki I ligi.

Głos zabrał również prezes PEC – Dariusz Zamiar, który mówił o transparentności klubu i coraz stabilniejszej pozycji na gnieźnieńskim rynku, a także o tym że PEC Gniezno będzie w najbliższych latach również wspierał gnieźnieńską piłkę nożną. Na końcu głos zabrał prezes AFORTI Klaudiusz Sytek, który wprost mówił o swoich aspiracjach jako sponsora, a także o tym, że w PZPN coraz górniej mówi się o Mieszku Gniezno jako o trzeciej sile w Wielkopolsce, a i chodzą słuchy, że skoro miedzy Lechem a resztą jest przepaść to klub z pierwszej stolicy może tę lukę wypełnić. Zdaniem finalnym, które padło z ust prezydenta Budasza było „nie wywieramy presji, ale macie awansować”.

Zarząd Klubu już rozpoczął rozmowy z poszczególnymi zawodnikami po to, aby stworzyć machinę do wygrywania z utrzymaniem obecnego kręgosłupa a cel jest jasny. Awans do II ligi.

Tyle komunikat, jaki dotarł z klubu przy ulicy Strumykowej. Jak będzie w wiosennych potyczkach? Czas zweryfikuje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.