http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Katedra Gnieźnieńska jednym z „7 Cudów Polski na 100 lecie Niepodległości”

Wyróżniony Fot. Jerzy Andrzejewski Fot. Jerzy Andrzejewski

Dzisiaj podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Warszawie - World Travel Show odbyła się prezentacja laureatów tegorocznego plebiscytu „7 Cudów Polski na 100 lecie Niepodległości”. W tym gronie znalazła się Katedra Gnieźnieńska! Nagrodę odebrał ks. Jarosław Bogacz. Pozostałe Cuda Polski to: Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek w Mosznej, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni, Ulica Piotrkowska w Łodzi oraz Stare Miasto w Zamościu.


- O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry. Nie sposób poznać wszystkie te miejsca. Dlatego największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” - czytamy na stronie organizatora plebiscytu.

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowych miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonione zostały 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę.  I właśnie zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostały dzisiaj ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się na targach World Travel Show 2018.

W gronie laureatów znalazły się: Katedra Gnieźnieńska, Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek Moszna, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni, Ulica Piotrkowska w Łodzi oraz Stare Miasto w Zamościu. Nagrodę w imieniu Katedry Gnieźnieńskiej odebrał ks. Jarosław Bogacz.

Tym sposobem Bazylika Prymasowska w Gnieźnie znalazła się w gronie siedmiu najwyżej ocenionych obiektach turystycznych w Polsce.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2018/10/19/NewFolder/44346263_2169275103097267_666169721330073600_n.jpg

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.