http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ratownicy świętują, ratownicy nagrodzeni

Wyróżniony Ratownicy świętują, ratownicy nagrodzeni

Pogoda dopisała ratownikom medycznym z naszego powiatu, którzy obchodzili w sobotę swoje święto. Z tej okazji na Rynku w Gnieźnie zostało zorganizowane przedsięwzięcie pod hasłem „Dzień Ratownictwa Medycznego”. Do pracowników tego obszaru służby zdrowia uśmiechnęło się nie tylko słońce i termometry pokazujące +20 stopni, ale także licznie przybyli mieszkańcy.


Ratownicy medyczni posiadający najdłuższym staż pracy w pogotowiu ratunkowym dziś otrzymali od dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u medale i dyplomy w dowód uznania za ich służbę potrzebującym, która najczęściej do łatwych nie należy. – To jest impreza, którą wspólne organizujemy ze związkami zawodowymi i to jest pewien taki ewenement, że coś takiego robi wspólnie pracodawca z organizacją związkową i ja bardzo z tego się cieszę – podkreśla Krzysztof Bestwina, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. – Panowie ratownicy i panie ratowniczki bardzo zaangażowały się tutaj w organizację tego spotkania. Przede wszystkim są kursy udzielania pierwszej pomocy, a do tego konkursy dla dzieci i wiele innych atrakcji – dodaje K. Bestwina.

W gnieźnieńskim pogotowiu ratunkowym pracuje obecnie ok. 75 ratowników, z czego 21 osób otrzymało dziś wyróżnienia. – Ta impreza ma ważny charakter prospołeczny, ale działa również na korzyść naszej organizacji, bo trochę bardziej jednoczy i integruje nasze środowisko. Przy okazji wychodzimy do społeczeństwa i pokazujemy, że ta praca nie jest łatwą pracą i że warto ją docenić, bo dość często łatwo krytykujemy i wystawiamy negatywne oceny, a myślę, że choć ocen pozytywnych też nam nie brakuje, to te negatywne czasami niestety bolą bardzo –mówi K. Bestwina.

I co jest tutaj też ważne, to że choć często spotykają się ostatnio podczas negocjowania podwyżek wynagrodzeń, to nie przeszkadzam im działać wspólnie. – Dziś wszystkie te kontry poszły na bok, bo chcieliśmy zorganizować coś wspólnie, nie tylko dla swoich koleżanek i kolegów, ale głównym zamiarem i inicjatywa było jednak to, żeby przyszli tu mieszkańcy miasta Gniezna, ze swoimi dziećmi i całymi rodzinami, bo impreza ma charakter typowego festynu rodzinnego – mówi Łukasz Rychłowski, zastępca przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych w Gnieźnie.

– To nie jest łatwa praca, bo często pracujemy po 300-400 godzin w miesiącu, z jednego etatu ciężko utrzymać swoją rodzinę, ale nie będziemy dzisiaj narzekać, bo spotkamy się tutaj, żeby wręcz przeciwnie, nie narzekać na swoją pracę, tylko opowiadać o wielkiej satysfakcji z tego, że możemy pomagać mieszkańcom naszego powiatu i postaramy się odpowiadać na wszystkie pytania zadawane przez mieszkańców – opowiada Ł. Rychłowski.

Oprócz ćwiczenia resuscytacji na fantomach, był prezentowany sprzęt medyczny, w który są wyposażone karetki pogotowia ratunkowego, a ponadto serwowano drożdżówki i inne słodkości podarowane przez piekarnię Kazimierza Dynaryjskiego, gorącą herbatę i grochówkę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.