http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Otwarcie sezonu... Pasja dwóch kółek

Wyróżniony Otwarcie sezonu... Pasja dwóch kółek

W powietrzu już upragniony powiew wiosny, na niebie słońce – wymarzona pogoda na inaugurację sezonu motocyklowego. Na ten dzień czekają fani motorów. Otwarcie sezonu, przygotowane przez Classic MC Poland, klub, który ma już ponad 20 lat, to już tradycja. Parada - przejazd przez miasta, setek motocykli przy ryku silników rozpoczęła się w samo południe.


Nie wszyscy przyjechali na miejsce zbiórki na Rynek, tu jednak wystartowała parada. Blisko godzinę motocykle stały na Rynku, budząc ogromne zainteresowanie. Motocykliści niejednokrotnie rodzinnie przewietrzyli swoje maszyny. Wielu przyznaje, że tak naprawdę nigdy nie zamyka sezonu, więc otwarcie jest dla nich jedynie pretekstem do spotkania się i wspólnego piknikowania.

- Właściwie długo nasze maszyny nie stały w garażu. Braliśmy między innymi udział w Finale WOŚP, jak wiesz wyjeżdżamy z Orkiestrą tradycyjnie. Niewątpliwie jednak inauguracja sezonu jest tym na co czekaliśmy, co potwierdzają tłumy na Rynku – powiedział nam Przemysław Osiński z ClassiC MC Poland.

Pasja motocyklowa zatacza coraz szersze kręgi. Początek sezonu jest jednak zawsze trudny jeśli chodzi o bezpieczeństwo przyznają niektórzy kierowcy dwuśladów. - Jest lepiej z traktowaniem nas jako uczestników ruchu, przez kierowców samochodów. Nadal jednak większość rzadko spogląda w lusterka – powiedział nam Darek, który przyjechał zabytkową WFM-ką.

Nie godzą się też ze stereotypowym traktowaniem ich jako dawców organów. Świadomość bezpieczeństwa rośnie też wśród motocyklistów, wiedzą, że nie maja dodatkowej ochrony, karoserii jaką maja kierowcy samochodów. Jedni, jeżdżą po Europie, na dalekie trasy inni zwiedzają Polskę, niektórzy na zabytkowych WSK-ach czy WFM-kach przemierzają jedynie najbliższą okolicę wszystkich ich jednak łączy wspólna motocyklowa pasja.

Po przejeździe ulicami starego Gniezna na teren byłej jednostki wojskowej, na dziedzińcu Muzeum Zabytków Kultury Technicznej Miasta Gniezna, rozpoczął się rodzinny piknik z atrakcjami. Warto dodać, że Muzeum administrują motocykliści z klubu ClassiC Gniezno, którzy organizowali także rozpoczęcie sezonu.

Obok fascynujących motocykli, które mkną po szosach na co dzień, można było też obejrzeć wystawę rzeźb motorów wykonanych z części motocyklowych. O tyle to szczególna wystawa, że autorem prac jest pan Krystian Kucz pasjonat dwóch kółek, który po wypadku nie zrezygnował ze swojej pasji. Teraz rzeźbi z motorowego złomu i nadal jeździ na zlot, choć teraz już na wózku. - Można się było poddać i zamknąć w domu, przeklinać motocykl, tak dzieje się bardzo często po wypadkach. To jednak nie dla mnie. Nie przestałem kochać motorów, teraz rzeźbie je ze złomu, z części często właśnie motorów. Jeżdżę z nimi na takie zloty, pokazuję, sprzedają, ale przede wszystkim jestem wśród kumpli – powiedział nam Krystian Kucz.

Kolejne już otwarcie sezonu motocyklowego w Gnieźnie za nami. Czas pomyśleć, że nasi Easy Rider są pełnoprawnymi użytkownikami dróg, których teraz pojawi się sporo na trasach. Spoglądanie w lusterka może uratować życie i tych, którzy na dwóch kołach i kierowców samochodów. Nie da się ukryć, że widok pełnego motocykli Rynku robił wrażenie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.