http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wyprawki szkolne od Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan

Wyróżniony Wyprawki szkolne od Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan

Pomagają w ten sposób już 17 lat i nie mają dość. Dziś całkiem sporej grupce dzieci z rodzin potrzebujących przekazano wyprawki szkolne. Tym razem pomoc dotarła do dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i do rodzin z terenów dotkniętych nawałnicami.


We wtorkowe popołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zostało wręczonych 80 wyprawek szkolnych, które zakupiło Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie. – Organizujemy te szkolne wyprawki 17 rok z rzędu wspólnie z naszymi darczyńcami, w tym roku to jest 60 wyprawek da dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, które do projektu zgłaszane były przez ośrodki pomocy społecznej z terenu powiatu gnieźnieńskiego i 20 dzieci z gminy Mieleszyn oraz gminy Czerniejewo, których rodziny ucierpiały najbardziej w wyniku nawałnicy – mówi Tadeusz Tomaszewski, były poseł i członek założyciel Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

Wśród honorowych darczyńców znalazły się zarówno firmy prywatne, jak również komunalne przedsiębiorstwa oraz radni i działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Razem uzbierano 8 tysięcy złotych i jak łatwo policzyć, każdy przygotowany zestaw kosztował 100 złotych. - Na każdą szkolną wyprawkę, które tu dzisiaj wręczamy składają się plecak i przybory szkolne, a także zachęta do aktywności fizycznej, czyli piłka – wymienia T. Tomaszewski.

Akcja rokrocznie jest adresowana do innych grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. - Te akcje naprawdę są nam bardzo pomocne, my czasem zwyczajnie na to nie mamy pieniążków, bo dużo idzie na leczenie – przyznaje Katarzyna Nowak, mama trójki dzieci, w tym dwójki niepełnosprawnych. - Ja mam akurat dwójkę dzieci chorych, moja córeczka ma dziecięce porażenie mózgowe w stopniu lekkim i niskorosłość, synek natomiast ma też dziecięce porażenie mózgowe, ale już w stopniu umiarkowanym – opowiada.

- My dostaliśmy tego typu pomoc po raz pierwszy, a tak, to jeszcze byliśmy kilkakrotnie na imprezach gwiazdkowych, które organizuje regularnie Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Każda pomoc dla nas, taka nawet niewielka jest dużym wsparciem i z tego bardzo się cieszymy, a także za jej okazanie wszystkim dziękujemy – dodaje K. Nowak.

Przy okazji, zaproszona do udziału w przekazaniu wyprawek szkolnych Hanna Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej opowiedziała i przypomniała, z jakich świadczeń dodatkowych mogą jeszcze skorzystać rodziny dotknięte problemami dziecięcej niepełnosprawności oraz innych zasiłków.

Zespoły wokalne z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie wystąpiły natomiast z mini koncertem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.