Logo
Wydrukuj tę stronę

Przedwakacyjne spotkanie Stowarzyszenia „Pałuki”

Wyróżniony Przedwakacyjne spotkanie Stowarzyszenia „Pałuki”

W Zespole Publicznych Szkół w Rogowie odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pałuki”. Stało się ono okazją do podsumowania minionego roku szkolnego.


Co miesiąc członkowie stowarzyszenia uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych łączących elementy dogotrapii, arteterapii, muzykoterapii, integracji sensorycznej oraz kinezjologii. Popołudniowe spotkania wypełnione były ciekawymi aktywnościami dostosowanymi do możliwości i potrzeb uczestniczących w nich dzieci, które wykonywały prace plastyczne, uczyły się piosenek i wierszyków, a także wesoło spędzały czas na rozmowach i zabawie.

Dzieci i ich rodzice zawsze mogli tu liczyć na życzliwość i wsparcie wychowawców, którzy w formie wolontariatu przygotowywali i przeprowadzali szereg zabaw, konkurencji sportowych rozwijających umiejętności i sprawność ruchową. Duży walor integracyjny miały też razem obchodzone urodziny, imieniny i inne uroczystości. Dla rodziców cykliczne zajęcia stały się doskonałą okazją do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem wychowawczym, wspólnego przeżywania radości i trosk, jak w jednej wielkiej rodzinie.

Miłym akcentem kończącym to przedwakacyjne spotkanie było wręczenie dzieciom upominków z okazji Dnia Dziecka w postaci słodyczy i maskotek od fundacji Cane Pro Humano prowadzącej zajęcia z dogoterapii.

Ostatnio zmienianyniedziela, 18 czerwiec 2017 11:02
Informacjelokalne.pl