http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Poprzez sztukę można pokazać, z czym się zmagamy”

Wyróżniony „Poprzez sztukę można pokazać, z czym się zmagamy”

Dziś poznaliśmy zwycięzców eliminacji powiatowych XIX edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017, który corocznie organizuje Państwowa Straż Pożarna. W kategorii najstarszej, najlepsza okazała się praca Hanny Stępień z Łubowa. Znamy również nazwiska pozostałych nagrodzonych.


Tym razem na hasło przewodnie zabawy wybrano nawiązanie do wydarzenia jubileuszowego Państwowej Straży Pożarnej, jakim jest ćwierćwiecze funkcjonowania pod taką nazwą: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Do konkursu ostatecznie wpłynęło 47 prac, które oceniano i nagrodzono w trzech kategoriach wiekowych. - Prace mogły składać dzieci od 6 rok użycia do nieukończonego 18 roku. Po ilości tych prac widać, że rzeczywiście zainteresowanie dzieci i młodzieży tą tematyką jest duże. Poziom też był bardzo wysoki, a prace były dość różnorodne, od bardzo skomplikowanych do bardzo prostych. Ciężko było wyłonić zwycięzców – przyznaje st. kpt. Mariusz Dębski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. - Poprzez sztukę można pokazać z czym się zmagamy i te dzieci faktycznie to ujęły idealnie. Były pokazywane pożary i wypadki samochodowe, a nawet ściąganie kota z drzewa. Niektóre prace były również przedstawione w formie plakatów. Na sztalugach dziś mamy prace zwycięzców – dodaje M. Dębski.

Partnerem konkursu było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, które ufundowało nagrody dla zwycięzców, a także upominki dla osób, którym nie przypadły żadne wyróżnienia. - To jest konkurs dedykowany, poświęcony straży pożarnej. Ta edycja jest o tyle wyjątkowa, że wpisuje się w obchody jubileuszu 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Z tej okazji możemy dzisiaj podziwiać te prace plastyczne, jest rysunek, grafika, kolaż i wszystkie dotyczącą pracy strażaków. Najlepsze prace przechodzą do następnego etapu konkursu, już jutro pojadą do Poznania, ale trzymamy kciuki, żeby dotarły także do finału ogólnopolskiego w Warszawie – mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Turystki i Sportu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Spotkaniu towarzyszyła oczywiście wystawa prac, które zostały do konkursu zgłoszone. - Na mojej pracy można ujrzeć strażaków, którzy ugaszają ogień w lesie oraz powiedzenie: „Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy”. Lubie rysować, sprawia mi to ogromną przyjemność, najchętniej maluję kwiaty i moja babcia właściwie od razu podpowiedziała mi to powiedzenie. Konkursem natomiast zainteresowała mnie moja pani dyrektor, która mnie zachęciła, żebym zgłosiła się do tego konkursu. Nie wiem, co dalej będzie z tymi rysunkami, nie liczę raczej na finał – wyznaje skromnie Hanna Stepień, uczennica drugiej klasy z Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie, zdobywczyni pierwszego miejsca w grupie wiekowej 14-18 lat.

Grupa wiekowa 6-9 lat:
1. Jakub Melewski
2. Filip Antkowiak
3. Artur Szulc

Grupa wiekowa 10-13 lat:
1. Weronika Rynarzewska
2. Kornelia Szeląg
3. Aleksandra Kowalska

Grupa wiekowa 14-18 lat:
1. Hanna Stępień
2. Julia Jakubowska
3. Gabriela Starosta

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.