Logo
Wydrukuj tę stronę

Święto Niepodległości w OSiW OHP Niechanowie

„Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy” – słowa hymnu narodowego rozbrzmiewały w naszym kraju w dniu 11 listopada, kiedy świętowaliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie również włączyła się w obchody tych uroczystości.


10 listopada o godz. 9.00 odbył się finał konkursu historycznego poświęconego rocznicy odzyskania niepodległości. Finaliści konkursu musieli zmierzyć się z zestawem trudnych pytań związanych z wydarzeniami sprzed 98 lat. Następnie wszyscy uczestnicy wraz z kadrą udali się pod pomnik upamiętniający osoby, które oddały życie za wolność Naszej Ojczyzny. Tam  złożono kwiaty i zapalono znicz.

W czasie uroczystego apelu kierownik OSiW Arkadiusz Gaca skierował do wszystkich obecnych słowa, w których podkreślił jak ważną rzeczą jest wolność i jak należy z niej korzystać, aby przyczyniać się do rozwoju osobistego i narodowego.

Po uroczystym apelu nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Historycznego „Narodowe Święto Niepodległości”. Pierwsze miejsce zajął Karol Koper, II miejsce Daniel Kurowski, a III Robert Bratkiewicz. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 14 listopad 2016 16:08
Informacjelokalne.pl