http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzieje się wiele w OSiW w Niechanowie

Koniec września i początek października to bardzo gorący i napięty czas w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie. Przez ostatnie dwa tygodnie wydarzyło się w naszym domu wiele ciekawych rzeczy i spotkań.


29 września razem z naszymi kolegami i koleżankami z całego kraju zainaugurowaliśmy rok szkoleniowy w Licheniu. Wiemy dobrze, że z naszymi rogatymi charakterami musimy sobie załatwiać wstawiennictwo wszystkich chórów anielskich aby jak najlepiej wykorzystać czas nauki i pracy.

Na przełomie września i października wybraliśmy też Radę Młodzieży naszego Ośrodka. Mogliśmy poczuć się jak na prawdziwych wyborach, ponieważ opiekun Rady Młodzieży  Marek Radowski zadbał o nawet najmniejsze szczegóły. Były więc karty do głosowania, lista na której podpisami potwierdziliśmy nasz udział w wyborach, urna wyborcza no i oczywiście komisyjne liczenie głosów. W formie zabawy mogliśmy poczuć się jak nasi starsi koledzy i rodzice, którzy mogą korzystać z obowiązku i przywileju oddawania swojego głosu. Od samego początku działalności, Rada Młodzieży narzuciła ostre tępo pracy.

Najpierw zbieraliśmy kasztany, które później przekazaliśmy do Niechanowskiego przedszkola Kajtek. Razem z przedszkolakami włączyliśmy się w akcję dokarmiania zwierząt w gnieźnieńskich lasach. Kolejną ciekawą inicjatywą naszych przedstawicieli było przygotowanie słodkiej niespodzianki dla wszystkich pracowników pedagogicznych okazji Święta Edukacji Narodowej. Nasi kucharze razem z Anną Lesińską przygotowali pyszny tort, przy którym mogliśmy usiąść i porozmawiać o rzeczach mniej lub bardziej ważnych.

Dwa pierwsze tygodnie października to czas spotkania z ciekawymi ludźmi. Najpierw mieliśmy okazję poznać pasję naszego kierownika Marka Radowskiego, który przywiózł do nas małą część kolekcji swoich instrumentów. I nie są to tylko eksponaty tylko instrumenty na których pan Marek gra. Tą grą zaraził też kilku z nas, którzy mają nadzieję odkryć w sobie jakiś głęboko skrywany talent.

6 października gościliśmy w naszych progach przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej z Poznania - Andrzeja Samulczyka oraz Małgorzatę Zerner, którzy wprowadzili nas w zawiłe tajniki przepisów BHP. Odwiedził nas również aspirant sztabowy Janusz Soszyński, który w czasie spotkania poruszył kwestię konsekwencji łamania prawa i najczęściej popełnianych wykroczeń przez młodzież w naszym wieku.

W ostatni dzień przed świętem Edukacji obchodziliśmy też szczególne święto w naszej szkole. Wszyscy nowi uczniowie zostali pasowani na uczniów i włączeni do społeczności uczniowskiej Niepublicznego Gimnazjum Edukacji Lubasz w Niechanowie. Marzena Nowakowska i Jolanta Bubacz przygotowały szereg konkursów sprawnościowych, w których kandydaci na uczniów musieli wykazać się sprawnością ciała i umysłu, które kwalifikowały  ich do tego by mogli zostać włączeni w grono społeczności uczniowskiej.

Nie bez powodu napisałem na początku, że wiele ciekawych rzeczy dzieje się w naszym DOMU. Bo przecież Ośrodek to nie tylko nauka i praca ale również wiele ciekawych inicjatyw, w które możemy się włączyć i poprzez które możemy sprawiać, że uczymy się więcej i żyjemy lepiej.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 17 październik 2016 09:43

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.