http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Łubowo ma nowy, piękny obiekt sportowy!

Wyróżniony Łubowo ma nowy, piękny obiekt sportowy!

Padający deszcz i przenikliwe zimno nie zepsuły dzisiaj sportowego święta jakim było otwarcie nowego obiektu sportowego w gminie Łubowo. Pełnowymiarowe boisko piłkarskie oraz piękna, sześciotorowa bieżnia będą służyć zarówno placówkom oświatowym, jak i wszystkim chętnym chcącym uprawiać lekką atletykę. Koszt budowy tego obiektu wyniósł 600 tysięcy złotych.


Otwarcie obiektu sportowego na terenie gminy Łubowo to już kolejna „sportowa” inwestycja, którą w ostatnich latach zrealizował tamtejszy samorząd. Wcześniej były m.in. sale sportowe w Owieczkach i Lednogórze. - Dzisiaj mamy okazję uroczyście otworzyć ten przepiękny stadion lekkoatletyczny, który jest przykładem nie tylko inwestycji w infrastrukturę, ale i inwestycji w naszą młodzież, która będzie mogła tutaj rozwijać swoje sportowe talenty – powiedział Rafał Frąckowiak, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Łubowie, prowadzący dzisiejszą uroczystość.

W otwarciu obiektu wzięła udział m.in. Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, radni gminy Łubowo, dyrektorzy szkół z terenu gminy Łubowo i wielu zaproszonych gości.

Radości z otwarcia nowego i pięknego obiektu sportowego nie krył Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo. – Jest to kolejny obiekt sportowy w naszej gminie gdzie dzieci mogą ćwiczyć tężyznę fizyczną, czyli lekką atletykę. Niezależnie od tego znajduje się tutaj trawiaste boisko, pełnowymiarowe do piłki nożnej, służące m.in. klubowi „Piast” Łubowo – mówi A. Łozowski. – Sama inwestycja, kosztująca około 600 tysięcy złotych miała być dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu kwotą 200 tysięcy złotych. Ale warunek był taki, że parametry boiska i bieżni miały być inne. Gdybyśmy te warunki spełnili, boisko nie byłoby pełnowymiarowe. Dlatego zrezygnowaliśmy z tej dotacji, żeby zbudować obiekt służącym lekkoatletom i piłkarzom – dodaje.

Jak zaznacza wójt, obiekt na co dzień będzie służył szkołom podstawowym, gimnazjum i wszystkim mieszkańcom chcącym z niego korzystać. – Takich obiektów przygotowujemy więcej. Obecnie w budowie jest boisko pełnowymiarowe w Fałkowie – podkreśla.

Dzisiejszy dzień świętem dla gminy, ale i powiatu nazwała starosta Beata Tarczyńska. – Gratuluję tego nowego obiektu, szczególnie, że powstał on w całości ze środków budżetowych gminy Łubowo. Jest już teraz taki czas, że pewne potrzebny mieszkańców gminy zostały zapewnione, dlatego potrzebne są obiekty potrzebne do spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim rozwojowi młodzieży. Dzięki temu młodzież będzie osiągała jeszcze lepsze wyniki sportowe. Ten obiekt jest też o tyle cenny, że jest do uprawiania lekkiej atletyki, a takich obiektów mamy niewiele w powiecie – uważa B. Tarczyńska. – Taka inwestycja spowoduje, ze gmina, ale i powiat gnieźnieński sportowo będzie rozwijał się jeszcze lepiej – dodaje.

Uroczystego przecięcie wstęgi i otwarcia boiska dokonali: starosta B. Tarczyńska, wójt A. Łozowski, Mirosław Nowak, przewodniczący Rady Gminy Łubowo, Ryszard Filipiak, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdorowia i Pomocy Społecznej oraz Piotr Cielaczyk, prezes klubu „Piast” Łubowo. Z kolei poświęcenia obiektu dokonał ks. Jan Łykowski, proboszcz parafii w Łubowie.

Wójt A. Łozowski poinformował też, że w Łubowie powstanie pełnowymiarowa hala sportowa i zostanie one zlokalizowana tuż przy otwartym dzisiaj boisku. – Decyzja jest taka, że za tą wieżą, którą tutaj państwo widzą, za tymi drzewami, tym pasem zieleni, chcemy zbudować halę sportową. Wówczas będzie to jeden piękny i nowoczesny kompleks sportowy – zaznacza.

Na takie nowe boiska czekali szczególnie działacze i zawodniczy klubu „Piast” Łubowo, którego piłkarze rozgrywają tutaj swoje mecze. – Boisko w tym miejscu bardzo dobrze się sprawdza i myślę, że bardzo dobrym pomysłem będzie wybudowanie obok tego boiska hali sportowej – uważa P. Cielaczyk.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystości było przekazania przez przedstawiciela firmy, która zrealizowała tę inwestycję, na ręce wójta, pistoletu startowego.

Po oficjalnym otwarciu, na nowej bieżni lekkoatletycznej rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo w sztafetach szkolnych 10 x 600 metrów o puchar Wójta Gminy Łubowo. W rywalizacji uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z gminy Łubowo a zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Łubowie, drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Lednogórze, trzecie z Owieczek a czwarte z Fałkowa.

Skład drużyny SP Łubowo: Weronika Łaś, Mateusz Pietrzak, Malwina Walasiak, Jerzy Stachowiak, Lucyna Rajczyk, Kacper Nowak, Alicja Świderska, Szymon Kanclerz, Roksana Kokocha, Kacper Błaszczak. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne wręczenie nagród odbyło się w Domu Kultury w Łubowie, gdzie uczestnicy mogli posilić się grzaną kiełbasą i grochówką.

Ostatnio zmienianypiątek, 07 październik 2016 00:26

1 komentarz

  • jot
    jot piątek, 07, październik 2016 14:27 Link do komentarza Raportuj

    Nawet małe Łubowo ma pełnowymiarową bieżnię, na którą nie stać o wiele większego Gniezna... Czy doczekamy się kiedyś? Czy będziemy oglądać tylko w innych miejscowościach, powiatach... wstyd.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.