http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rodacy – Bohaterom! Paczki trafiły do Polaków na Kresach!

Wyróżniony Rodacy – Bohaterom! Paczki trafiły do Polaków na Kresach!

Za nami kolejna owocna, po raz piąty organizowana także w Gnieźnie, akcja Rodacy – Bohaterom zorganizowane wspólnie z Fundacją Odra-Niemen. – Celem akcji była zbiórka artykułów żywnościowych dla polskich kombatantów oraz Sybiraków mieszkających na terenach Kresów – mówi Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji w Gnieźnie. Paczki trafiły już do naszych Rodaków na Wschodzie.


Tegoroczna akcja prowadzona przez wolontariuszy z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie była prowadzona na początku grudnia na terenie sklepu „Piotr i Paweł” w Gnieźnie. Następnie (14 i 15 grudnia) szykowane były bożonarodzeniowe paczki, które w dniach od 16 do 20 grudnia zostały dostarczone do Polaków na Litwie (Wilno, Niemenczyn, Podbrodzie, Powiewiórka, Święciany) oraz Łotwie (Daugavpils).

- Dziękując za wsparcie tegorocznej akcji Rodacy - Bohaterom na Kresach, przekazuję kilka zdjęć z naszego tegorocznego pobytu na Łotwie i Litwie. Jestem zobowiązany za Państwa wsparcie naszej akcji - powiedział nam, tuż po powrocie, Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji w Gnieźnie.

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy wsparcia gnieźnieńskiej akcji udzielił Urząd Miasta w Gnieźnie. Tradycyjnie już materiały na temat Gniezna i regionu przekazało też Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. W gnieźnieńską akcję włączyły się także różne instytucje z całego regionu Wielkopolski (m.in. Biblioteka Publiczna w Czerniejewie i SP w Pobiedziskach) oraz Bydgoszczy.

W tym roku prowadzona była również zbiórka artykułów szkolnych i książek na rzecz polskiej szkoły w Podbrodziu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.