http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Grzyby za śmieci?

Wyróżniony Grzyby za śmieci?

„Zabierz do lasu koszyk i worek na śmieci, las daje nam grzyby – my zabieramy śmieci”. Taką akcję postanowił zorganizować już trzeci rok z rzędu znany gnieźnieński muzyk, który skorzystał z najprostszych możliwych środków do jej promocji. Jest to także bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i odpoczynek po zakończonej właśnie kampanii wyborczej w Polsce.


Okazuje się, że akcję społeczną można aktualnie zorganizować bez wychodzenia z domu, ogłaszając takie wydarzenie za pośrednictwem portali społecznościowych, takich jak np. Facebook. Zupełnie inna idea przyświecała pomysłodawcy akcji, o której dziś piszemy, gdyż o wychodzenie z domu właśnie w tym przedsięwzięciu chodzi. W taki sposób od kilku lat działa znany gnieźnieński muzyk Andrzej Janka, wokalista zespołu „Zagrali i Poszli”, który za pomocą Facebooka po raz kolejny apeluje o porządkowanie lasu przy okazji powszechnych o tej porze roku grzybobraniach. - To żadna wielka akcja, co roku jesienią wrzucam ten apel, żeby ludzie z lasu wynosili nie tylko grzyby, ale przy okazji zabierali również śmieci. Dobrze byłoby, gdyby grzybiarze nie przechodzili obojętnie wobec śmieci i tyle. Ja tak właśnie robię i próbuję zarazić tym innych – tłumaczy nam Andrzej Janka, pomysłodawca akcji sprzątania odwiedzanych lasów.

O akcji entuzjastycznie wypowiadają się znajomi Andrzeja Janki oraz każdy, kto zetknął się z jego inicjatywą. - To dobrze, że Andrzej korzystając ze swojego autorytetu społecznego próbuje spowodować, żeby świat stawał się trochę lepszy. Zachęcanie kogoś do wynoszenia z lasu śmieci, to coś na pewno bardzo pożytecznego i jednocześnie oryginalnego – komentuje jedna z uczestniczek akcji. Jeszcze bardziej cieszy, że akcja odnosi zamierzony skutek, co widać po kilku wpisach wraz z załączonymi zdjęciami pod utworzonym wydarzeniem, które stanowią niezbity dowód na zainteresowanie tą propozycją.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, którą można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/events/444063755713755/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.