http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policja w szkole w Łubowie!

Wyróżniony Policja w szkole w Łubowie!

Z uczniami Szkoły Podstawowej w Łubowie spotkali się profilaktycy społeczni z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.


W ramach współpracy asp. szt. Krzysztof Socha oraz st. sierż. Donata Szymalak poprowadzili zajęcia podczas których młodsi wychowankowie dowiedzieli się m.in. jak zachować się bezpiecznie w drodze do szkoły. Przekonali się dlaczego warto mieć element odblaskowy,  a także nauczyli jak rozpoznawać i reagować w sytuacji spotkania z nieznajomym. Uczniowie poznali również zasady, których przestrzeganie  pomoże uchronić przed atakiem psa. Z dziećmi przećwiczono pozycje broniące przed ugryzieniem.

Z kolei starsi uczniowie w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” zwiększyli świadomość na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Prelekcje dotyczyły także cyberprzemocy, gdzie przedstawione zostały założenia wielkopolskiego programu "Dwie strony sieci” . Uczestnicy spotkania dowiedzieli się czym jest zjawisko i jakie niesie zagrożenia.

Dzisiejsze spotkanie ze specjalistami, to kolejne z wielu planowanych działań przez dyrektor szkoły Patrycję Pietrykowską, przekonaną o ich zasadności, a mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa podopiecznych.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 21 październik 2019 19:12

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.