http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Spotkanie sześcioletnich matematycznych gigantów w Woźnikach

Wyróżniony Spotkanie sześcioletnich matematycznych gigantów w Woźnikach

Matematyka we współczesnym świecie jest kluczem do osiągania sukcesów w wielu dziedzinach życia, a proces nabywania wiadomości i umiejętności potrzebnych do rozpoczęcia szkolnej edukacji matematycznej warto rozpocząć już w okresie przedszkolnym. By ujawnić i promować matematyczne talenty zaproszono uczniów klas „O” z przedszkola i szkół z terenu Gminy Łubowo do wspólnej zabawy!


Wczoraj w Dniu Liczby Pi i urodzin Alberta Einsteina w Przedszkolu nr 2 Tęczowy Domek w Woźnikach odbył się IV Konkurs Matematyczny. Uczestnicy wykazali się umiejętnością liczenia, znajomością zasad strategicznych gier planszowych, jak i obsługą kalkulatora. Wyłonienie kolejnych miejsc nie było łatwe, gdyż wszyscy uczestnicy ujawnili ponadprzeciętne zdolności.

Ostatecznie jednak najwyższą liczbę punktów i pierwsze miejsce zdobył zespół z Przedszkola nr 2 w Woźnikach, drugie – reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Łubowie, trzecie – uczniowie ze Szkoły im. Tadeusza Kościuszki w Owieczkach.

Kolejno uplasowali się uczniowie ze Szkół Podstawowych w Lednogórze i Fałkowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody niespodzianki oraz gry dla szkół. Wśród tych znalazły się także „Dzienniki bliskości” autorstwa Kingi Barlik.

Organizatorzy, koordynatorzy konkursu, Dyrektor Przedszkola nr 2 w Woźnikach - Magdalena Pawlak i Angelika Stachowska, serdecznie dziękują za przybycie, wspólną zabawę, emocje i zapraszają za rok.


Fot. Julita Cicha
Ostatnio zmienianyczwartek, 14 marzec 2019 22:06

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.