http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Mój list o Powstaniu Wielkopolskim” – konkurs biura posła Arndta

Wyróżniony „Mój list o Powstaniu Wielkopolskim” – konkurs biura posła Arndta

Rok 2019 zostanie Rokiem Powstania Wielkopolskiego - z takim wnioskiem wystąpił kilka miesięcy temu w sejmie poseł Paweł Arndt. Dziś biuro posła ogłosiło konkurs związany z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


- Taki projekt by rok 2019 ogłoszono rokiem Powstania Wielkopolskiego, złożyłem kilka miesięcy temu w sejmie. Za przykładem sejmu poszedł senat. To okazja, by pokazać to powstanie, które miało ogromne znaczenie nie tylko dla nas Wielkopolan, trzeba wykorzystać okazję do promowania zrywu Wielkopolan, jaką daje 100. rocznica wybuchu Powstania – powiedział nam poseł Paweł Arndt.

Sukces w staraniach o ogłoszenie nadchodzącego roku właśnie rokiem Powstania Wielkopolskiego jest także okazją do ogłoszenia przez Biuro posła Pawła Arndta specjalnego konkursu. Będzie to konkurs historyczno-literacki „Mój list o Powstaniu Wielkopolskim”. - Konkurs adresowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i 3 klas gimnazjalnych, wpisuje się w 100. rocznice wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy mają za zadanie napisać List o Powstaniu Wielkopolskim, pewnym utrudnieniem jest fakt, że list ma być pisany z myślą o odbiorcy z innych krajów Unii Europejskiej – powiedział nam Łukasz Kaszyński dyrektor Biura Posła Pawła Arndta.

Konkurs ma nie tylko zaktywizować młodych ludzi, ale też znaleźć formę i język młodych ludzi, które pomogą w promocji tego ważnego dla historii naszego regionu wydarzenia. Konkurs będzie trwał od 23 listopada do 20 grudnia, prace można zgłosić do konkursu, przynosząc bezpośrednio do Biura poselskiego ul. Jana Pawła II 5/2B w Gnieźnie. Lub drogą pocztową.

Oprócz pracy należy złożyć dane takie jak imię i Nazwisko autora, imię i nazwisko opiekuna szkolnego i adres reprezentowanej szkoły. Organizatorzy oczekują, że uczestnicy nie tylko wskażą na znaczenie Powstania dla Wielkopolski i regionu, ale też zwrócą okazję na znaczenie historii lokalnej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.