http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Nauczyciel ma ważną rolę”

Wyróżniony „Nauczyciel ma ważną rolę”

Za kilka dni przypada Święto Edukacji Narodowej, które popularnie jest nazywane Dniem Nauczyciela. Z tej okazji zostały przyznane nagrody finansowe dla dyrektorów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych, którzy pracują w placówkach prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.


Takich placówek na terenie Gniezna jest siedem, a pracuje w nich ok. 700 nauczycieli. – To jest zaszczyt dla mnie, że w imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego mogę dzisiaj państwu podziękować za tę pracę, jaką wykonujecie na co dzień, bo jest ona zajęciem bardzo odpowiedzialnym i obecnie trudnym, bo ja pamiętam moją panią ze szkoły i te czasy, gdy jak coś nauczyciel powiedział, to było „święte”, a wiem, że dziś tak nie jest i że to zupełnie inaczej wygląda – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieńska. – Życzę państwu, abyście potrafili dotrzeć, skutecznie kształtować dobre postawy u każdego młodego człowieka, zaszczepić w nim pewne wartości, co uważam w waszej pracy za rzecz najważniejszą i abyście byli osobami, na których młodzież kształtuje swoje postawy – dodaje B. Tarczyńska.

Na nagrody przeznaczono ok. 150 tysięcy złotych. – Przyznaliśmy 62 nagrody w kwotach od 1 700 złotych do 3 900 złotych, one oczywiście są zróżnicowane, są ku temu powody, bo pani starosta uwzględniła nie tylko wnioski dyrektorów ich szkół, ale także sugestie naszego wydziału, bo my szukaliśmy nauczycieli, których uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki matur czy też egzaminów z przedmiotów zawodowych i takie osoby też dostaną nagrody. Nagrody trafiły również do większości dyrektorów, bo po prostu uważamy, że na nie zasłużyli – informuje Jerzy Paweł Lubbe, dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Wyróżnieni nauczyciele o trudach swojego zawodu też mówili, ale otrzymane nagrody traktują jako motywację do unoszenia jej trudów. – Myślę, że to jest bardzo miłe wyróżnienie i docenienie naszego wysiłku, ponieważ w dzisiejszych czasach zawód nauczyciela nie jest już tak doceniany jak kiedyś, bo chyba gdzieś tam zostaliśmy sprowadzeni do takiej funkcji urzędnika. Nie docenia się już w tej chwili i nie stawia na piedestale sylwetki nauczyciela, tak jak było jeszcze za moich czasów. Nauczyciel ma ważną rolę, czyli przygotowanie nowego pokolenia do tego, aby to oni kiedyś naszym krajem zarządzali we właściwy sposób – uważa Mariola Serowy-Ziółkowska, nauczyciel języka angielskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. – Nagroda na pewno motywuje do dalszej pracy i w pewien sposób jest także taka gratyfikacją za to, co do tej pory już zostało zrobione i zachęca do tego, żeby dalej działać – dodaje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.