http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Dialog i współpraca to jest wizytówka lewicy”

Wyróżniony „Dialog i współpraca to jest wizytówka lewicy”

Sojusz Lewicy Demokratycznej ma już swój program wyborczy, który partia zamierza realizować w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Wśród kandydatów na listach wyborczych jest dwoje mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego.


Na liście w okręgu nr 3  z ramienia komitetu wyborczego „SLD Lewica Razem” znajdziemy następujących kandydatów: Tadeusz Tomaszewski, Krystyna Kubicka-Sztul, Magdalena Wojciechowska, Bronisław Dankowski, Ana Jagielska, Maria Pękała, Michał Kamiński, Anna Stanowska, Monika Koralewska.

Tadeusz Tomaszewski ma 59 lat i ogromne doświadczenie w pracy publicznej, w latach 1993-2015 był posłem, a wcześniej przez krótki okres zasiadał w Radzie Gminy Niechanowo. Od lat jest także szefem powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie. – Sejmik Wojewódzki to taki mały parlament, który rozdziela wiele środków unijnych. My opowiadamy się zdecydowanie za zrównoważonym rozwojem Wielkopolski, bo stolica Wielkopolski - tak, ale mamy również subregiony, które tez mają prawo do tych środków finansowych na poprawę infrastruktury i dlatego po pierwsze infrastruktura, bo to jest szansa rozwoju małych środowisk, która jednocześnie jest wizytówką tego regionu – mówi Tadeusz Tomaszewski, który obecnie pracuje jako asystent europoseł Krystyny Łybackiej i prowadzi jej biuro w Gnieźnie.

Co jeszcze znajdziemy w programie wyborczym tej partii pod kątem wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego? – To muszą też być dobrze rozwijające się przewozy regionalne i chcemy, żeby tymi kolejami zarządzano w taki sposób, żeby młodzież szkolna mogła dojeżdżać do centrum i do innych miejsc bezpłatnie. Chcemy także, żeby nasze muzea narodowe były czynne nie tylko raz w tygodniu nieodpłatnie, tylko zawsze dla młodzieży szkolnej – zapowiada T. Tomaszewski, który od propozycji dla ludzi młodych przechodzi do propozycji dla osób starszych i chorujących. – Samorząd wojewódzki to przecież także szpitale, np. Szpital „Dziekanka” w Gnieźnie oraz szereg innych oczywiście tego typu placówek i tam chcemy poprawy obsługi pacjenta. Tu chcę jeszcze podkreślić, że chcemy, żeby były one wolne od klauzuli sumienia. Będziemy też walczyć o to, żeby wyposażyć część szpitali w nowoczesny sprzęt do leczenia bezpłodności metodą in vitro – dodaje.

SLD w swoim okręgu chce uzyskać 15-proc. poparcie, co pozwala mieć nadzieję na dwa mandaty radnych. – Przy takim założeniu być może staniemy się tym języczkiem u wagi i bez nas nie uda się zbudować żadnej większości, po jednej stronie i po drugiej tak wynika przynajmniej z badań sondażowych opinii publicznej. My uważamy, że dla osiągania określonych celów warto jest współpracować. My uważamy, że dialog i współpraca to jest wizytówka lewicy i nie będziemy się dzielić, jeżeli chodzi o Szpital Matki i Dziecka, kiedy chodzi o drogę, teatr, muzeum czy transport publiczny czy inne rozwiązanie, które są ważne dla poszczególnych społeczności lokalnych – podkreśla T. Tomaszewski.

Druga kandydatka pochodząca z powiatu gnieźnieńskiego to Anna Stanowska, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Owieczkach. – Podjęłam decyzję kandydowania do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, bo chcę wspomóc Tadeusza Tomaszewskiego, to przede wszystkim. Pracuję jako nauczyciel już ponad 30 lat i znam dobrze problemy oświatowe, ich jest wiele i ja skupię swoje działania w tym kierunku. Również działalność na rzecz dzieci czy aktywizacji osób niepełnosprawnych i seniorów, daje spojrzenie na te sprawy, które trzeba rozwiązać na wyższym szczeblu samorządowym – uważa Anna Stanowska.

Okręg wyborczy, z którego Anna Stanowska i Tadeusz Tomaszewski będą kandydowali do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego łącznie obejmuje pięć powiatów: średzki, śremski, wrzesiński, poznański, gnieźnieński.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.