http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Lewica gotowa do wyborów

Wyróżniony Lewica gotowa do wyborów

Sojusz Lewicy Demokratycznej podał nazwiska swoich kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych. Partia oddelegowała przede wszystkim bardzo szeroką listę kandydatów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Dziś również mówiono o programie wyborczym Tomasza Budasza i wielu zbieżnych kierunkach działania obecnego prezydenta, z którym SLD tworzy koalicję wyborczą do Rady Miasta Gniezna.


Sojusz Lewicy Demokratycznej ma swoich sprawdzonych polityków pracujących w samorządzie od dawna. Są to obecni radni powiatowi: Jacek Kowalski, Robert Andrzejewski, Telesfor Gościniak i to oni otwierają listy wyborcze tej partii w trzech okręgach, w których zostały wystawione. – Nie zdecydowaliśmy się wystawić list w wyborach do powiatu w dwóch małych okręgach, a więc w okręgu nr 3 (Trzemeszno), który jest okręgiem trzymandatowym i uznaliśmy, że mamy tam szanse ograniczone, ale też nie chcielibyśmy konkurować z tymi, z którymi tworzymy koalicję w mieście, mam oczywiście na myśli Platformę Obywatelską i Nowoczesną i na tej liście pani Krystyna Mądra, która jest od nas i która zdecydowała się kandydować z tej listy – mówi Tadeusz Tomaszewski, były poseł i szef struktur powiatowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie. – Podobnie sytuacja wygląda w czteromandatowym okręgu nr 5 (Kłecko, Łubowo, Kiszkowo, Mieleszyn) – dodaje polityk.

Na listach SLD zobaczymy w wyborach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego inne znane postaci, m. in. lekarza ginekologa - Grzegorza Gliniewicza oraz Daniela Miętkiewicza. – Daniel Miętkiewicz ma 25 lat i to jest ta osoba, która doznała urazu podczas usuwania skutków wichury przed rokiem. On powiedział w ten sposób: „tyle osób mi pomagało, teraz przychodzi czas na mnie, żebym również się zaktywizował i ewentualnie mógł działać społecznie na rzecz innych osób" – zauważa Tadeusz Tomaszewski.  

Siedmiu przedstawicieli SLD znalazło się także na liście wyborczej „Tomasz Budasz - Koalicja Obywatelska” do Rady Miasta Gniezna: Zdzisław Kujawa, Lidia Szarmach, Marcin Jagodziński, Tadeusz Purol, Zofia Komosińska, Stanisław Dolaciński, Jan Budzyńskie. – Wśród uwzględnionych inicjatyw zgłoszonych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej jest między innymi rewitalizacja Parku Miejskiego czy trwający remont Parku Trzech Kultur, co mi jest bliskie szczególnie jako mieszkańcowi osiedla Tysiąclecie, a za rewitalizacjami tych parków idzie budowa placów zabaw i stref aktywności dla seniorów. Do tego dochodzi oczywiście strefa wokół jeziora Winiary, gdzie wśród naszych inicjatyw znalazło się również dokonanie dalszej pielęgnacji tego terenu i nowych nasadzeń. Cieszy nas również zapowiedź modernizacji kąpieliska miejskiego, które widzimy w programie wyborczym pana prezydenta Tomasza Budasza – mówi Mariusz Mądrowski, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wśród zgłaszanych od dawna przez Sojusz propozycji, które urosły niemal do propozycji sztandarowych tej partii jest budowa Domu Dziennego Pobytu Seniora, który według zapowiedzi ma stanąć przy ulicy Cymsa w kolejnej kadencji. – Wychodzimy oczywiście dużo szerzej i proponujemy dalszy program doświetlania przejść dla pieszych, bo to jest poprawa bezpieczeństwa dla zdrowia i życia naszych mieszkańców. Tu bardzo liczymy na dobrą współpracę z Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego, gdyż część dróg miejskich i powiatowych biegnie właściwie po tych samych ścieżkach – wskazuje M. Mądrowski, kandydat SLD w wyborach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. – Interesuje nas mocno również rozszerzenie programu monitoringu czystości  powierza i budowa bieżni ze sztuczna nawierzchnią do lekkiej atletyki na stadionie miejskim klubu sportowego „Mieszko” Gniezno przy ulicy Strumykowej – nadmienia M. Mądrowski.

Poniżej zamieszczamy listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego:

Okręg nr 1 (Gniezno - Stare Miasto) – Jacek Kowalski, Marzena Dyc-Rewers, Hubert Matysek, Grzegorz Gliniewicz, Anna Wójcik- Starczewska, Grażyna Nitka,  Przemysław Mularczyk, Marcin Sławiński, Eleonora Matuszewska

Okręg nr 2 (Gniezno - Winiary, Tysiąclecie) -  Robert Andrzejewski, Henryk Gedek, Mariusz Mądrowski, Katarzyna Krawczyk, Jerzy Imbierowicz, Jerzy Michalak, Marlena Poidlawska, Elżbieta Jóźwiak

Okręg nr 4 (gm. Gniezno, Witkowo, Czerniejewo, Niechanowo) – Telesfor Gościniak, Bogusław Mołodecki, Jan Gorzelańczyk, Danuta Stefańska, Daniel Miętkiewicz, Grażyna Grzybowska, Wiesława Papiewska, Natalia Betke, Henryk Kryściak

2 komentarzy

  • wyborca
    wyborca środa, 19, wrzesień 2018 06:37 Link do komentarza Raportuj

    Powodzenia dla SLD w wyborach do rady Powiatu. Te listy są bardzo silne !!!. Warto głosować na tych ludzi.

  • Endrju
    Endrju wtorek, 18, wrzesień 2018 19:01 Link do komentarza Raportuj

    Tomaszewski tymi wyborami chce o sobie przypomnieć, a za rok sejmik mu się znudzi i czmychnie do Sejmu RP. Przez ostatnie chude lata bez Parlamentu dorabial sobie w Radzie Nadzorczej. Czy on umie robić coś więcej niż być na stolku państwowym? Pamiętajcie o tym 21 października.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.