http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rusza kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego

Wyróżniony Rusza kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego

700 tysięcy złotych zostanie przeznaczone w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna, do którego wnioski będą przyjmowane znacznie wcześniej niż miało to miejsce w latach poprzednich.  


Procedura naboru wniosków zostanie rozpoczęta już dzień po świętach wielkanocnych i ma potrwać do 27 kwietnia. Do podziału tym razem będzie 0 200 tysięcy złotych więcej niż miało to miejsce do tej pory. – Budżet Obywatelski to partycypacja mieszkańców w zarządzaniu miastem i ja się bardzo z tego cieszę, że corocznie coraz większa liczba mieszkańców chce brać udział w tym głosowaniu nad projektami, które zostały zgłoszone. Z tego wynika, ze coraz większa liczba mieszkańców chce decydować, w jaki sposób są wydawane pieniądze miejskie – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Po raz pierwszy głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna zostało zorganizowane w 2014 roku. - W tym roku przyspieszamy z tą akcją. Chcemy zorganizować ją na przełomie wiosny i lata, a nie jak było poprzednio, na jesieni, aby się dobrze do tego przygotować. Zapraszam wszystkich, aby zgłaszali projekty dotyczące przebudowy naszego miasta, bo tylko z mieszkańcami możemy zmieniać pozytywnie nasze miasto – komentuje T. Budasz.

Wnioski pobrać będzie można ze strony internetowej, albo osobiście w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego przy ulicy Lecha w Gnieźnie. – W maju urzędnicy magistratu będą oceniali te wnioski, czy one są realne, możliwe i czy mają prawne podstawy, a w czerwcu będzie głosowanie. Myślę, że 25 czerwca projekty najlepsze już będą wybrane i ogłoszone. Zwiększona pula środków powinna nam pozwolić na realizację większej ilość projektów - zapowiada prezydent.

Głosowanie zostało zaplanowane w dniach 4-15 czerwca. – Głosowanie będzie odbywało się internetowo i w punktach stacjonarnych, z tym że tych punktów będziemy mieli więcej, o jeden punkt lub dwa, a więc ta sieć też zostanie rozszerzona – dodaje T. Budasz.

Przypomnijmy, że na realizację czekają obecnie projekty, które zwyciężyły w głosowaniu na budżet obywatelski w 2017 roku, tj. strefa wypoczynku obok stawku na osiedlu Kazimierza Wielkiego i zagospodarowanie terenu pod rekreację i wypoczynek przy ulicy Czeremchowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.