http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Młoda Prawica protestowała przed biurem posłanki Nowoczesnej

Wyróżniony Młoda Prawica protestowała przed biurem posłanki Nowoczesnej

Nie zgadzają się ze słowami posłanki z Gniezna na temat żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej i dlatego przyjechali protestować pod jej Biurem Parlamentarnym. Dziś przed kamienicą przy ulicy Dąbrówki z mediami spotkali się aktywiści Młodej Prawicy. Co chcieli przekazać opinii publicznej?


Pod siedzibą ugrupowania Nowoczesna w Gnieźnie, gdzie swoje biuro ma poseł Paulina Hennig-Kloska dziś swoją konferencję zorganizowali przedstawiciele Młodej Prawicy. W ten sposób zamanifestowali oni swoje niezadowolenie z powodu niedawnej wypowiedzi parlamentarzystki w TVP Info, gdzie wyraziła się ona niepochlebnie na temat żołnierzy walczących w Brygadach Świętokrzyskich. – Uważamy, że prawda historyczna jest jedna i ona obroni się sama. W obecnej sytuacji, która się dzieje w kraju, w tym dialogu, w tej dyskusji międzynarodowej z Izraelem, który opozycja nazywa kryzysem, to my nie możemy mówić o Polsce w sposób, no zły, haniebny i gorszący. Należy wskazywać tę historię Polski, która jest dla nas dobra - mówi Jakub Eltman z Młodej Prawicy.

- My nie negujemy tego, że prawdopodobnie Brygada Świętokrzyska mogła współpracować z nazistami, jednak należy pamiętać o tym, że zaraz tuż obok już stał kolejny nasz wróg, tam stała Armia Czerwona. Musimy też pamiętać o tym, że te wydarzenia historyczne i same czasy wojny są ciężkie i nikt z nas nie wie, jak zachowałby się w tak trudnych okolicznościach, w czasie wojny. Uważamy, ze mimo wszystko należy dostrzegać to, że żołnierze tamtych czasów, to byli bohaterowie, których należy doceniać za ich poświęcenie i sam Mateusz Morawiecki docenił Brygady Świętokrzyskie, składając wieniec podczas ostatnich obchodów w Monachium – dodaje J. Eltman.

To nie jedyne pretensje, jakie padły pod adresem posłanki z ust aktywistów ugrupowania. – Media skupiły się tylko na tej wypowiedzi związanej ze współpracą Polaków z Niemcami, my jednak postanowiliśmy obejrzeć cały program i tam wcześniej już padały kontrowersyjne wypowiedzi. Pani poseł zaatakowała rząd polski, mówiąc że to przez jego działania żydowska rodzina w Stanach Zjednoczonych nagrała film mówiący o polskim holocauście, to był materiał kłamliwy i obrzydliwy, który Polaków ukazywał jako sprawców holocaustu. Te sytuację można porównać do tego, jak ofiara gwałtu jest oskarżana o to, że swym zachowaniem spowodowała tego gwałciciela do popełnienia przestępstwa, a pani poseł uważa, że jeszcze rok temu nikt nie mówił o polskim holocauście, a tym czasem już prezydent Barack Obama w 2012 roku wspominał o polskich obozach koncentracyjnych, za co potem jego administracja przepraszała – zauważa  Mateusz Bartkowicz z Młodej Prawicy.

Posłance zarzucono, że akcentuje pewne punkty na potrzeby dyskusji, a pomija pozytywne aspekty działalności tej grupy działającej w ramach Narodowych Sił Zbrojnych. - Rzucanie pewnych haseł, nie mając pełnego obrazu całej sprawy jest dziwne. IPN wydał dokument, w którym opisuje, jak Brygada Świętokrzyska współpracowała z wojskami amerykańskimi, jak cofała się na zachód. Jest tam także informacja, że otrzymywali jedzenie od nazistów i wojsk niemieckich, ale to miało na celu zatrzymanie Armii Czerwonej – podkreśla Olaf Kaszyński z Młodej Prawicy, który również dopowiada, że w każdym kraju okupowanym występują kolaboranci. – Prawdopodobnie nie dotrzemy do naszych rówieśników z Izraela i nie wytłumaczymy im, jak wyglądały te obozy śmierci w Polsce, ale mamy nadzieję, że jeśli ktokolwiek to dziś usłyszy, to zrozumie ten nasz przekaz – apeluje na koniec O. Kaszyński.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.