http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Oddział chirurgii w Gnieźnie ma nowego kierownika

Wyróżniony Oddział chirurgii w Gnieźnie ma nowego kierownika

Od października 2017 r. pracę na oddziale chirurgii gnieźnieńskiego szpitala rozpoczął dr. hab. n. med. Dawid Murawa. Nowy ordynator jest jednym z czołowych polskich specjalistów w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Głównym celem jego pracy ma być przede wszystkim polepszenie dostępu mieszkańców Gniezna do chirurgii onkologicznej, a także rozszerzenie wachlarza wykonywanych na oddziale operacji.


Docent Murawa jest m.in. członkiem zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, członkiem ETC Committee (Educational and Training Committee) oraz WEC Committee (Website and Editorial  Committee)  przy zarządzie głównym Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO), a także Konsultantem Wojewódzkim ds. Chirurgii Onkologicznej Województwa Lubuskiego. Został również odznaczony za działalność społeczną przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Jest jednym z czołowych specjalistów w nowatorskiej metodzie leczenia raka piersi, która nie wymaga jej usuwania. Teraz z jego wiedzy i doświadczenia będą mogli korzystać lekarze oraz pacjenci gnieźnieńskiego szpitala.

Poprawa dla pacjentów onkologicznych
W pierwszym etapie jednym z głównych celów nowego ordynatora jest polepszenie sytuacji pacjentów onkologicznych i ich dostępu do odpowiednich zabiegów.

- Kwestia rozszerzenia dostępności pacjentów onkologicznych do diagnostyki i leczenia jest bardzo istotna. Obecnie, z uwagi na pewne braki część pacjentów zmuszona jest korzystać z usług szpitali w innych miastach. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni
– mówi doc. Dawid Murawa. - Już teraz podjęliśmy działania w tym zakresie. Dzięki rozmowom z dyrekcją udało się sprowadzić nowoczesne urządzenie służące do biopsji węzła wartowniczego w raku piersi, na którym zaczniemy pracować już w przyszłym tygodniu – dodaje lekarz.

Kolejnym krokiem ma być zwiększenie zakresu operacji nowotworów przewodu pokarmowego. Oferta dla pacjentów zostanie rozszerzona o zabiegi laparoskopowe, a także nowoczesne techniki teplerowe.  W planach są także akcje profilaktyki nowotworowej.

Lepsza dostępność i większy zakres operacji
- Jedną z głównych idei oddziału chirurgii jest zwiększenie zakresu wykonywanych zabiegów chirurgicznych i dostępu do operacji dla pacjentów. Obecnie ogranicza nas dostępność sal operacyjnych, jednak mam nadzieję, że dzięki współpracy z dyrekcją wkrótce wydłużymy czas pracy bloku operacyjnego chirurgii – stwierdza doc. Dawid Murawa. - Już w tym tygodniu zostaną wykonane dwa zabiegi tarczycowe na nowym urządzeniu, które pozwala na neuromonitoring nerwów krtaniowych. Jego wykorzystanie jest standardem w tego typu operacjach na świecie  - zaznacza lekarz.

- Następnie chcemy rozszerzyć współpracę z innymi dziedzinami potrzebnymi chirurgii, m.in. endokrynologią, a także zapewnić dostęp do radioterapii oraz chemioterapii i poradni onkologicznej. W drugim etapie planujemy nawiązać współpracę z ośrodkiem, który zapewni dla naszych pacjentów dostęp do zabiegów radioterapeutycznych - dodaje nowy kierownik oddziału prowadzonego przez firmę Sowmed.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.