http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rodacy zawieźli paczki Polakom-Bohaterom na Kresach!

Wyróżniony Rodacy zawieźli paczki Polakom-Bohaterom na Kresach!

W listopadzie w Gnieźnie trwała zbiórka produktów dla kombatantów oraz potrzebujących Polaków na Kresach Wschodnich w ramach kolejnej edycji akcji „Rodacy Bohaterom”. W miniony weekend te świąteczne paczki trafiły na naszych Rodaków na Kresach.


W trakcie gnieźnieńskiej zbiórki Stowarzyszenia Odra-Niemen dla potrzebujących Rodaków na Wschodzie, która trwała w listopadzie zebrano ogromne ilości darów, tym samym pokazując, że pamiętamy o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, jednak poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali za wschodnią granicą. Akcja pokazała, że pamiętamy o tych wszystkich Polakach, którzy po wojnie pozostali poza granicami kraju, o cichych bohaterach walczących o polskość a także o przetrwanie tradycji, kultury i pamięci.

 – Celem akcji była zbiórka artykułów żywnościowych dla polskich kombatantów oraz Sybiraków mieszkających na terenach Kresów – mówi Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji w Gnieźnie, który przesłał nam też zdjęcia z tego wyjazdu.

Tym razem był to siódmy wyjazd na Kresy w ramach akcji „Rodacy Bohaterom”.  Wolontariusze z Gniezna, Pobiedzisk i Poznania zawieźli ponad 100 paczek świątecznych, który trafiły do kombatantom, Sybirakom oraz samotnych i najbardziej potrzebującym Polakom na Litwie i Łotwie. Dodatkowe prezenty otrzymały też polskie szkoły w Podbrodziu i Dyneburgu.

Przygotowane w Gnieźnie paczki trafiły do Polaków na Litwie (Wilno, Niemenczyn, Święciany, Podbrodzie), Łotwie (Dyneburg, Krasław) oraz Białorusi (Grodno, Wołkowyjsk, Lida).

- Jeszcze raz pragnę podziękować za pomoc Stowarzyszeniu Gnieźnieńscy Patrioci, sklepowi Piotr i Paweł w Gnieźnie, Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie,oddziałowi Stowarzyszenia Odra-Niemen w Bydgoszczy, Dorocie Majdzie, Alicji Skakuj, Drukarni Majorczyk i wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu tegorocznej akcji zbiórki darów dla rodaków na Kresach – dodaje P. Ruszkiewicz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.