http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

SLD nie chce „lekarzy na telefon”

Wyróżniony SLD nie chce „lekarzy na telefon”

- Rada Powiatowa SLD w Gnieźnie z dezaprobatą przyjmuje fakt pozbycia się ze szpitala gnieźnieńskich chirurgów i zastąpienia ich zewnętrznym podmiotem skupiających ludzi daleko oddalonych od naszego miasta i szpitala. „Lekarze na telefon” to niebezpieczeństwo zerwania bardzo ważnych dla pacjentów więzi emocjonalnych z lekarzami i zagrożenie dla całego procesu leczenia chorych – czytamy w stanowisku Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie.


Dalej gnieźnieńska lewica zauważa: - Mimo apeli  Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, Rady Społecznej ZOZ oraz wielu środowisk, Zarząd Powiatu i Dyrekcja ZOZ nie licząc się z tymi opiniami, odrzucając dialog z lekarzami mającymi duży dorobek zawodowy
 i uznanie wielu pacjentów w sposób nieodpowiedzialny stwarza zagrożenie dla przyszłości funkcjonowania szpitala powiatowego w Gnieźnie.
    
- Domagamy się od Pani Beaty Tarczyńskiej Starosty Gnieźnieńskiego oraz Dyrekcji ZOZ bieżącego monitorowania sytuacji  na oddziale chirurgicznym i w całym szpitalu, w celu likwidacji ewentualnych zagrożeń związanych z bezpieczeństwem pacjentów – czytamy w stanowisku SLD.
    
- Działania Dyrekcji ZOZ od kilku miesięcy mają podtekst „zemsty zawodowej” i podyktowane są konfliktem na zapleczu o wpływy między prominentnymi politykami gnieźnieńskiego PIS-u – zauważają politycy lewicy.
    
- Nigdy nie było i nie będzie zgody SLD na prywatyzację szpitala bocznymi drzwiami, którą obecnie realizuje Zarząd Powiatu wspólnie z Dyrekcją ZOZ stwarzając zagrożenie dla poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Naszego Powiatu – podkreślają działacze gnieźnieńskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

2 komentarzy

  • wicek
    wicek wtorek, 06, wrzesień 2016 21:22 Link do komentarza Raportuj

    SLD -czy coś takiego jeszcze istnieje ?

  • obywatel
    obywatel wtorek, 06, wrzesień 2016 00:57 Link do komentarza Raportuj

    Szanowni panowie z SLD czy wy chociaż raz przeczytaliście treść warunków konkursu ze zrozumieniem???? Zasady konkursu były proste (czyt. czytelne) jak barszcz )))) Dlaczego wasi koledzy lekarze nie przystąpili do konkursu??? Czyżby zabrakło odwagi? Teraz po fakcie wasze wystąpienia odbieram jako promocję własną oraz znikającej ze sceny politycznej partii SLD.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.