http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapisy do przedszkoli ruszają od 1 marca

Wyróżniony Zapisy do przedszkoli ruszają od 1 marca

Urząd Miejski w Gnieźnie po raz pierwszy prowadzić będzie rekrutację dzieci do miejskich przedszkoli za pomocą systemu komputerowego. Od września ma zostać utworzonych w sumie 250 nowych miejsc przedszkolnych w różnych miejscach miasta. To oznacza, że znajdzie w nich swoje miejsce 2128 maluchów.


Do przedszkoli publicznych prowadzonych przez miasto Gniezno będą trzeba zapisywać tylko dzieci, które do tej pory do nich nie uczęszczały. - Te dzieci nie będą podlegały rekrutacji. Jeżeli takie dziecko dzisiaj chodzi do przedszkola i rodzice chcą, aby nadal kontynuowało ono swoja edukację przedszkolną w danej placówce, to od najbliższego poniedziałku 15 lutego do 23 lutego będzie można złożyć pisemne oświadczenie o woli kontynuacji wychowania przedszkolnego w danej placówce – mówi Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna. - W ten sposób dla tego dziecka zagwarantowane jest miejsce na nowy rok szkolny. Taka ciągłość dotyczy również dzieci, które nie zamieszkują na terenie miasta Gniezna – dodaje.

Zupełnie inaczej wyglądać będzie sprawa zapisywania dzieci, które dopiero rozpoczną swoja przygodę z miejskim przedszkolem. Odbywać się to będzie drogą elektroniczną w siedmiu prostych krokach. - W celu zarejestrowania się w systemie trzeba będzie najpierw wejść na stronę www.gniezno.przedszkola.vnabor.pl i na tej stronie zarejestrować się. Taka rekrutacja odbywa się za pomocą numera PESEL dziecka i wpisaniem własnego hasła, w ten sposób system będzie nas identyfikował. Następnie wypisujemy elektronicznie wniosek, w którym podajemy dane dziecka, wybieramy przedszkole – tłumaczy M. Powałowski. Nowością jest także możliwość dokonania wyboru trzech przedszkoli. - W systemie będzie wszystko dokładnie opisane, do jakich grup prowadzony jest nabór i jakie zajęcia są prowadzone w danym przedszkolu. To wszystko rodzice z tego systemu będą mogli wyczytać – zapewnia wiceprezydent Gniezna. Taki wniosek trzeba wydrukować i przynieść do przedszkola pierwszego wyboru. - Nabór ten rozpocznie się 1 marca i potrwa przez cały miesiąc, a więc do 31 marca. Następnie do 28 kwietnia wszystkie wnioski zostaną zweryfikowane i opublikowana będzie lista osób przyjętych i nieprzyjętych – informuje M. Powałowski.

W przypadku problemu z dostępem do internetu, takie wnioski będzie można pobrać w każdym przedszkolu i wypełnić je ręcznie, a następnie pracownicy danego przedszkola ten wniosek wprowadzą do systemu. - Do tego momentu prowadzimy nabór dla dzieci, które są tylko i wyłącznie mieszkańcami miasta Gniezna. Osoby spoza granic miasta, które będą się ubiegać o przyjęcie w tej części na pewno nie zostaną zakwalifikowane. Chyba, że ilość zgłoszonych dzieci z Gniezna byłaby mniejsza niż liczba miejsc, to wtedy oczywiście taka możliwość będzie – zapowiada Michał Powałowski, który podejrzewa, że miejsc tych najprawdopodobniej będzie jednak brakowało. - Kolejna sprawa, że od 28 kwietnia do 9 maja rodzice mają obowiązek złożenia potwierdzenia woli uczestnictwa dziecka do wybranego przedszkola, do którego zostało zakwalifikowane – wyjaśnia wiceprezydent. Kolejnym etapem jest ostateczna publikacja list osób przyjętych do danego przedszkola. System będzie uniemożliwiał ponowne próby złożenie wniosku.

Władze Gniezna cały czas starają się o utworzenie nowych miejsc w przedszkolach tak, aby wystarczyło ich dla każdego dziecka. W tym celu, jak już wcześniej informowaliśmy przenoszone będzie przedszkole nr 12, które z budynku przy ul. Kościuszki przeprowadzi się do pomieszczeń placówki przy ul. Pocztowej. - Tam będzie stworzonych 75 nowych miejsc, a przedszkole to w sumie będzie liczyło 175 miejsc. Kolejnych 15 nowych miejsc powstanie na osiedlu Grunwaldzkim w przedszkolu przy ul. Wiosennej. Poza tym 150 miejsc planujemy otworzyć jako filie przedszkoli przy gnieźnieńskich szkołach podstawowych – wymienia M. Powałowski. Takie oddziały mają powstać w SP nr 3, SP nr 6, SP nr 8, SP nr 12.

O sposobie przeprowadzania tego naboru będą informowały rodziców specjalne plakaty, które spotkać można lada chwila we wszystkich przedszkolach i placówkach oświatowych, a także we wszystkich jednostkach podległych miastu. - W ogóle będziemy mieli od września 2128 miejsc w przedszkolach – podsumowuje wiceprezydent.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.