http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rozpoczynają się zapisy na bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Klub Senior +

Wyróżniony Rozpoczynają się zapisy na bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Klub Senior +

Gmina Gniezno uzyskała dofinansowanie w kwocie 20 tysięcy złotych w ramach rządowego programu Senior +. W styczniu 2020 roku ruszy pierwszy gminny Klub Seniora, który będzie działał przy świetlicy wiejskiej na Piekarach.


W siedzibie klubu jest wyodrębniony aneks kuchenny z jadalnią, pomieszczenie klubowe, sala spotkań, hall z korytarzem, magazyn i łazienki. Pomieszczenia są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Za uzyskane dofinansowanie zostało kupione niezbędne wyposażenie. Klub powstaje w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych i będzie dysponował 30 miejscami.

- Pod koniec listopada bieżącego roku rozpocznie się rekrutacja osób do klubu. Działalność klubu jest zaplanowana na trzy lata, ale to dopiero początek zamierzonych działań na rzecz osób starszych w Gminie Gniezno - mówi Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno. - W grudniu zostanie złożony kolejny wniosek o dofinansowanie  działalności klubu w ramach kolejnej edycji Senior +.  Oczekujemy także na uzyskanie dofinansowania w ramach WRPO 2014+. W ubiegłym miesiącu złożyliśmy w tym zakresie wniosek. Jeśli uda się pozyskać pieniądze, podobny klub powstanie w świetlicy w miejscowości Wierzbiczany - dodaje.

Opiekę nad funkcjonowaniem Klubu Seniora sprawuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Uczestnikami Klubu Senior mogą być osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami Gminy Gniezno. Uczestnictwo w zajęciach Klubu Seniora będzie bezpłatne.

- Chcemy, aby klub umożliwił rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijał ich zainteresowania poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego - mówi wójt Maria Suplicka. - Ponadto seniorzy w miarę rozwoju działalności klubu będą mogli uczestniczyć w spotkaniach tematycznych, zajęciach kulturalnych, plastycznych i ruchowych. Cieszymy się, że udało nam się wyjść z ofertą do ludzi starszych. To pierwsze takie działanie w naszej gminie, dlatego tym serdeczniej zapraszam mieszkańców do wspólnych spotkań w pierwszym w naszym samorządzie Klubie Seniora – zaznacza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.