http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Wszystkie pokolenia dla Niepodległej”

Wyróżniony „Wszystkie pokolenia dla Niepodległej”

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył się wczoraj wieczorem koncert zatytułowany „Wszystkie pokolenia dla Niepodległej”. Uroczystość została zorganizowana przez Powiat Gnieźnieński i Centrum Kultury „Scena to dziwna”, by wspólnie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Wystąpiły zespoły reprezentacyjne powiatu gnieźnieńskiego.


W tańcu i przyśpiewkach zaprezentował się działający przy Centrum Kultury „Scena to dziwna” Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” pod kierownictwem Ireny Kolanowskiej i Jarosława Kusza. Na scenie pojawili się także muzycy z Orkiestry Dętej Powiatu Gnieźnieńskiego, której prezesem jest Tomasz Słomiański.  Wysłuchano również utwory  patriotyczne w wykonaniu Chóru Mieszanego Metrum pod kierownictwem Jarosława Krenza.

Z programem patriotycznym wystąpili wychowankowie Przedszkola Bajkowy Świat.

Wybrzmiała dbałość o tradycje i miłość do ojczyzny już wśród najmłodszych. Wysłuchano co młodzi artyści i patrioci mówią o niepodległości. Dzieci z gnieźnieńskiego przedszkola recytowały wiersze i śpiewali piosenki. Wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy i wspominano niespokojne czasy. W dwóch odsłonach zaprezentowano materiał filmowy, na którym na pytania o Polskę odpowiedzieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie.

Poza wysłuchaniem pieśni patriotycznych, podziwianiem tańców ludowych, pojawiły się fotografie sprzed 100 lat przedstawiające Gniezno w dobie odzyskiwania niepodległości. Towarzyszyły radość, duma i pozytywne wzruszenia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.