http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Lipy staną...

Wyróżniony Lipy staną...

Czterdzieści nowych lip zostanie posadzonych na terenie Gminy Gniezno dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego. Wartość dotacji na zakup sadzonek to 9000 złotych. Drzewa zostaną zasadzone do połowy października.


W ubiegłym roku, również dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, zasadzono także 40 miododajnych drzew. Lipy zostały posadzone w pasie drogowym miedzy Modliszewem a Modliszewkiem.

W tym roku Gmina Gniezno przeznaczy łącznie na nowe krzewy i drzewa około 14 tysięcy złotych. Na utrzymanie zieleni w Gminie wydawanych jest co roku około 47 tysięcy złotych.
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 15 lipiec 2019 15:27

3 komentarzy

 • Paweł
  Paweł piątek, 12, lipiec 2019 15:42 Link do komentarza Raportuj

  Jeśli komuś się to nie podoba , to chyba tylko rolnikom , albo tym , którzy nie umieją jeździć.... Ci pierwsi uprawiają pasy drogowe , niszcząc wszystko co się na nich znajduje... Ci drudzy to maruderzy, którzy i na autostradzie w coś przywalą, a dla reszty krytykantów zawsze coś będzie nie tak, cokolwiek i gdziekolwiek Gmina by zrobiła....

 • Szczepan myśliwy
  Szczepan myśliwy czwartek, 11, lipiec 2019 21:16 Link do komentarza Raportuj

  Jeżeli ktoś zainteresowany to przeczyta, to mam od niego dobrą radę. Proszę te biedne drzewka dobrze zabezpieczyć - najlepiej stalową siatką przed sarnami, a konkretnie przed rogaczami, które mają ulubione "hobby" wycierania parostków na takich właśnie nowych "intruzach" . Zapewniam że wiem co mówię i stawiam dolary przeciwko orzechom, że bez takiego zabezpieczenia większość tych lip uschnie, bo zostaną one obdarte z kory. O tych wybrykach kochanych sarenek pisałem tutaj nie raz, łącznie z fotorelacją. Teraz widziałem taką psotę przy drodze do Wierzyc.
  Szczepan Kropaczewski

 • Carlo
  Carlo czwartek, 11, lipiec 2019 16:52 Link do komentarza Raportuj

  Kiedyś dawno temu jak drogami jeździły karety sadzano w obrębie drogi, duktu drzewa, które wyznaczały kierunek np. podczas śnieżycy. Pokutuje to do dziś ofiarami śmiertelnymi w wypadkach drogowych. W całej Europie również w Polsce wycina się stopniowo drzewa stojące bezpośrednio przy drodze aby zmniejszyć skutki zdarzeń drogowych. A gmina sadzi nowe lipy które za kilkanaście lat będą stanowiły kolejne zagrożenie. Gdzie tu sens, gdzie logika?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.