http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bez niespodzianek. Tytuły „Gnieźnianina Roku 2018” przyznane!

Wyróżniony Bez niespodzianek. Tytuły „Gnieźnianina Roku 2018” przyznane!

Znamy już tegorocznych laureatów nagród przyznawanych przez Towarzystwo Miłośników Gniezna. Zaskoczeń żadnych nie było, ponieważ od lat znane są kryteria którymi kieruje się TMG. Tak było i w tym roku. Nagrody zostaną wręczone zostaną 2 marca w Starym Ratuszu w Gnieźnie.


Nagrodę główną - tytuł „Gnieźnianina Roku 2018” Towarzystwo Miłośników Gniezna przyznało ks. abp. Wojciechowi Polakowi – Metropolicie Gnieźnieńskiemu Prymasowi Polski. - Ksiądz Prymas jest postrzegany przez gnieźnian jako osoba życzliwa, bezpośrednia, otwarta na wielu ludzi bez względu na kolor skóry i opcję polityczną. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i politycznym zarówno gminy jak i powiatu. Upodobał sobie spotkania z młodzieżą, jest częstym uczestnikiem spotkań lednickich. Był jednym z głównych organizatorów 600-lecia prymasostwa polskiego, docenił to papież Franciszek bardzo jednoznacznie przysyłając otwarty list na rozpoczęcie tych uroczystości w 2017 roku”. Ksiądz Prymas jednoznacznie określił swoje stanowisko w sprawach trudnych dla kościoła, w przypadkach pedofilii wśród księży jak również w kwestii uchodźców – mówi Jan Socha, prezes Towarzystwa Miłośników Gniezna.

Nagroda specjalna Roku 2018 za upowszechnianie idei Powstania Wielkopolskiego została przyznana Senatorowi Robertowi Gawłowi. - Praca Pana Senatora w tym względzie myślę, że wszystkim państwu jest znana – wyjaśnia J. Socha.

Równie zaszczytne tytuły nadano kilku innym osobom oraz jednej firmie. „Przedsiębiorca - menager Roku 2018” – Rajmund Gąsiorek. - Pan Rajmund Gąsiorek jest osobą, która udziela się społecznie i politycznie, jest radnym powiatu gnieźnieńskiego. Bierze czynny udział w życiu społecznym gminy, jest wydawcą kilku publikacji dotyczących gminy Czerniejewo. Rokrocznie 24 grudnia organizuje wigilię dla osób samotnych. Nie bierze diety radnego – te pieniądze przeznacza na dożywianie dzieci w szkołach i na cele sportowe dzieci i młodzieży - wskazuje Jan Socha.

„Przedsiębiorstwo - Instytucja Roku 2018” – firma KIRCHHOFF Automotive - zakład w Gnieźnie. - Firma Kirchhoff jest pionierem w tej strefie ekonomicznej, ponieważ jest to pierwszy zakład, który tam powstał. Inni potencjalni inwestorzy, którzy wyrażają wolę inwestowania w tej strefie - przyjeżdżają do firmy, rozmawiają na temat warunków, możliwości zatrudnienia osób i innych warunków, które dotyczą przyszłych inwestorów. Niezależnie od tego firma Kirchhoff już w 2018 roku podjęła decyzję o rozbudowie swojego zakładu dokupując 3 hektary ziemi. W przyszłym roku zostanie oddana nowa część zakładu, który będzie zatrudniał przynajmniej jeszcze raz tyle ludzi. Zakład obecnie zatrudnia około 70 osób – uzasadnia prezes TMG.

Nagrodę za „Publikację popularno – naukowa Roku 2018” otrzymał Tadeusz Panowicz za książkę „Wojciech Trąmpczyński (1860-1953). Syn Ziemi Gnieźnieńskiej”. Z kolei wyróżnienie za „Publikację naukowa Roku 2018” otrzymał ks. prof. dr hab. Kazimierz Śmigiel za „Prymasostwo polskie. Instytucja, prymasi, dokumenty”.

Galę „Gnieźnianin Roku 2018” uświetni młodzież z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

2 komentarzy

  • Olo
    Olo środa, 27, luty 2019 00:16 Link do komentarza Raportuj

    Nagroda dla p. Panowicza - pewnie zasłużył, tylko dlaczego ciągle jemu dają nagrody? A druga rzecz: premiera książki p. Panowicza odbyła się w styczniu 2019 r. To jaka to nagroda za 2018 r.?

  • Harry Jons
    Harry Jons wtorek, 26, luty 2019 20:44 Link do komentarza Raportuj

    GNIEŹNIANIN ROKU A GDZIE I KIEDY URODZIŁ SIĘ W GNIEŹNIE? CZY NAPRAWDĘ NIE MA JUŻ W GNIEŹNIE LUDZI BARDZIEJ ZASŁUŻONYCH OD TEGO LAUREATA?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.