http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorządowcy o wspólnym sprawach

Wyróżniony Samorządowcy o wspólnym sprawach

Szefowie wszystkich gmin z terenu powiatu, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego oraz gnieźnieński radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego spotkali się na pierwszym w tej kadencji Konwencie Samorządowym Powiatu Gnieźnieńskiego.


Konwent odbył się w dniu 11 stycznia 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Ideą cyklicznie organizowanych spotkań Konwentu Samorządowego Powiatu Gnieźnieńskiego ma być wzajemna wymiana doświadczeń, omówienie bieżących działań oraz współpraca w zakresie realizacji zadań samorządowych.

Jednym z głównym zagadnień podjętych na spotkaniu były inwestycje drogowe. Rozmawiano przede wszystkim o planach inwestycyjno – remontowych na drogach powiatowych oraz o zasadach współpracy pomiędzy gminami a powiatem. Ustalono, że w roku 2019 zostanie opracowany wieloletni plan drogowy obejmujący okres kadencji obecnych władz, czyli do roku 2023.

Dyskutowano również na temat organizacji publicznego transportu zbiorowego. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego poinformował, iż w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie z wszystkimi prywatnymi przewoźnikami świadczącymi swoje usługi na terenie powiatu.

Została również przedstawiona informacja na temat bieżącej działalności a także planów dalszej rozbudowy Szpitala Pomnika Chrztu Polski, a także na temat nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu. Ponadto ustalono, że w najbliższym czasie zostanie zorganizowane spotkanie przedstawicieli miasta i powiatu w celu wypracowania optymalnych rozwiązań w związku z nadchodzącymi od 1 września br. zmianami w szkolnictwie średnim. Zmiany w oświacie są efektem wygaszenia gimnazjów i tzw. podwójnym rocznikiem uczniów kończących naukę.

Ustalono, że kolejne spotkanie odbędzie się pod koniec lutego br.  

1 komentarz

  • Eleonora Chałupiec zez Gnizna
    Eleonora Chałupiec zez Gnizna piątek, 11, styczeń 2019 23:38 Link do komentarza Raportuj

    Bardzo proszę Pana Starostę oraz panią Wójt Gminy Gniezno o stworzenie sensownego transportu dla mieszkańców Gminy Gniezno umożliwiającego bezpieczny dojazd i powrót do domu uczniów Gminy Gniezno uczących się w w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.