http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piotr Gruszczyński w Zarządzie KWSPU

Piotr Gruszczyński Starosta Gnieźnieński został członkiem Zarządu Konwentu Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina. Czternastego grudnia w Szczecinie odbyło się Walne Zebranie Członków Konwentu, na którym podsumowano działalność stowarzyszenia w ostatnich czterech latach oraz wybrano władze na nową kadencję. Powiat Gnieźnieński reprezentował na tym spotkaniu Mariusz Mądrowski, członek Zarządu.


Stowarzyszenie Konwent Współpracy  Samorządowej  Polska - Ukraina zostało  utworzone na zebraniu założycielskim w dniu 7 września 2010 roku. Z inicjatywą jego utworzenia zwrócił się do Powiatu Gnieźnieńskiego Instytut Rozwoju Regionalnego w Szczecinie (IRR), który w roku 2009 doprowadził do jednoczesnego podpisania listów intencyjnych, dotyczących współpracy dziewiętnastu samorządów z centralnej Ukrainy z samorządami polskimi. Powiat Gnieźnieński został zaproszony do współtworzenia stowarzyszenia na bazie dotychczasowej współpracy z dwoma samorządami z Ukrainy: Miastem Browary i Rejonem Humańskim.

Głównym celem KWSPU jest pomoc i wspieranie jego członków w rozwijaniu współpracy z samorządami Republiki Ukrainy z uwzględnieniem możliwości wykorzystania zewnętrznych źródeł finansowania. Podstawowe obszary działania stowarzyszenia to między innymi: propagowanie międzynarodowej współpracy samorządowej, wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie wymiany młodzieżowej, kulturalnej i edukacyjnej czy organizowanie szkoleń, seminariów i konferencji służących polsko-ukraińskiej współpracy.

Więcej na temat działalności stowarzyszenia można przeczytać na stronie http://kwspu.pl/.

3 komentarzy

 • Czchu
  Czchu wtorek, 18, grudzień 2018 22:47 Link do komentarza Raportuj

  Nie żebym chciał być złośliwy ale o ile Ukraina staje się miejscem członkow Platformy Obywatelskiej to ja się pytam w jakim celu, wyznaniowym ?

 • kibolo
  kibolo wtorek, 18, grudzień 2018 21:19 Link do komentarza Raportuj

  Znakomita wiadomość przed 2019 rokiem,rokiem Bandery.

 • tadek
  tadek wtorek, 18, grudzień 2018 17:47 Link do komentarza Raportuj

  Nie żebym chciał być złośliwy ale jeden z członków Platformy Obywatelskiej niejaki pan Nowak pracuje i chyba ma obywatelstwo ukraińskie......

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.