http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę

Wyróżniony Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę

Mszą świętą, której przewodniczył Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Tuż po eucharystii wyruszyły spod katedry grupy kolorowe, natomiast grupy promieniste wyszły już wcześniej ze swoich parafii. Na miejsce zarówno grupy kolorowe, jak i promieniste dotrą 5 sierpnia.


Pielgrzymi do jasnogórskiego sanktuarium niosą swoje intencje. Są one różne często bardzo ogólne innym razem bardzo osobiste. - Wiele osób prosiło mnie, żebym zaniósł też ich intencje, żebym pomodlił się też za nich przed obliczem Pani Jasnogórskiej, idę tez w swoich osobistych intencjach. Myślę też, że idę bo to świetne rekolekcje w drodze, idę by odnowić się duchowo – powiedział nam Przemek z Gniezna. - W ubiegłym roku pojechałam na pielgrzymkę autokarową, w tym postanowiłam wyruszyć do Częstochowy pieszo. Idziemy razem z synem, bywa ciężko, ale kiedy tylko rano budzimy się, gdy zagra gitara i zaśpiewamy coś Bogu, już chce się iść dalej - dodaje Monika z Rogoźna.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to jedno z błogosławieństw:„Błogosławieni czystego serca”. Hasło ale i cały i program pielgrzymowania jest odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka aby przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wyznaczało w tym roku właśnie kolejne z Błogosławieństw.

- Hasło przewodnie tegorocznej Pielgrzymki jest też pamiętajmy o tym jednocześnie jednym z Błogosławieństw z Kazania na Górze. Jest to także odpowiedź Kościoła na apel Ojca Świętego Franciszka – powiedział nam prymas abp Wojciech Polak.

Przed pielgrzymami z archidiecezji gnieźnieńskiej około 300 kilometrowa trasa i 9 dni pieszej wędrówki. Na miejsce zarówno grupy kolorowe jak i promieniste dotrą 5 sierpnia, natomiast Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej zakończy się w Święto Przemienienia Pańskiego czyli dzień później.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.